Pesti Srácok

Fiala János a Polbeatben: "Tíz újságíróból hatnak pénzért hajlik a gerince" (videó!)

Annak a sajtónak nem kívánok a része lenni, amely a fontosat nem tudja elválasztani a lényegtelentől, és annak a sajtónak sem szeretnék a része lenni, ahol a 444.hu Varga-Bíró Tamáson poénkodik, a jobboldali sajtó meg éppen Avar Jánoson, vagy Havas Henriken - jelentette ki a PestiSrácok Polbeat című műsorában Fiala János tévés és rádiós műsorvezető. Huth Gergely és Szarvas Szilveszter kérdésére Fiala a Jobbikról, Simicska Lajosról, az Echo TV Keménymag című műsoráról és szereplőiről és arról is beszélt, hogy Göncz Árpád városközponttá neveznék át az Árpád híd állomást. Fiala nyomatékosította, nem szavaz a Jobbikra, az Árpád híd metrómegálló egyik fele pedig legyen Göncz Árpád, másik meg Csurka István.

Fiala János a Polbeatben Havas Henrikről azt mondta, hogy a zaklatásról semmit nem sikerült rábizonyítani, nincs dokumentált bizonyíték, de Havas megásta a saját sírját."Arra nincs magyarázat, hogy Havas miért küldött vibrátort Molnár Anikónak. Havas Henrik azt gondolta, hogy ő mindent megtehet. Tévedett, megfizette az árát. Elszámította magát" - mondta Fiala.

A Polbeatben Havas Henrik Vona Gáborról írt könyve is szóba került, amely gyakorlatilag egy PR-kötet, egyetlen kritikus kérdés sem szerepel benne. "Joga van Havasnak, hogy ne tegyen fel kritikus kérdéseket Vonának. Havas Henrik pénztárcaalapon csinálta ezt a könyvet, annyiban ugyanakkor elszámította magát, hogy az ATV védelmében nem ment el a saját könyvbemutatójára. A távolmaradás megmutatta, hogy nem stimmel valami. A második nem stimmelés vele kapcsolatban az volt, amikor Kálmán Olgának megmondta, hogy mit kellene kérdeznie" - jelentette ki Fiala János. Elárulta, élőben élte meg a Jobbik antiszemitizmusát, amikor majdnem megverték, miközben a mellette sétáló Gaudi-Nagy Tamás jobbikos politikus nem védte meg. "Én nem fogok a Jobbikra szavazni" - nyomatékosította Fiala.

A fiatal, új megmondóemberekről, bloggerekről, publicistákról, az Echo TV Keménymag című műsorának szereplőiről sem rejtette a véka alá a véleményét. "Ők úgy véleményeznek híreket, hogy közben a hírek ténytartalmával nem foglalkoznak. Ez olyan mintha a lottószámokat úgy mondanád be, hogy 6, 12, 18, stb., de közben fogalmad sincs, mit húztak. Ezektől a véleményműsoroktól csak azért nem mondom, hogy hányok, mert ezt a szót nem szoktam használni. Most hírszentség nincs, de véleményszabadság van, pedig utóbbinak a hírszentség után kellene jelentkeznie" - fogalmazott Fiala János.

PestiSracok facebook image

A G-nap utáni drámáról, arról, hogy sokan a meggyőződésüket félretéve saját egzisztenciájuk miatt ottmaradtak a Hír TV-nél, a Magyar Nemzetnél, a Lánchíd Rádiónál, Fiala azt mondta, hogy van ezzel baja, de a szakmában tíz emberből hatot látott olyannak, akinél pénzért hajlott a gerinc, és ilyen helyzetben sutba dobja a meggyőződését.

Az Árpád híd metróállomás átnevezéséről, hogy a városrész Göncz Árpád nevét kaphatja meg, Fiala úgy vélekedett, megtalálta a megoldást: "Legyen a metrómegállónak az egyik fele Göncz Árpád, ami meg a másik irányba megy, az legyen Csurka István."

Nézze meg a teljes Polbeatet!

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.