Pesti Srácok

Gémesi György hiúsága miatt nem épül meg a gödöllői "szuperuszoda"? (PS-videó!)

A gödöllői „szuperuszoda” építéséről is tárgyalt csütörtökön Gödöllő Önkormányzata a képviselő-testületi ülésen. A kérdés önmagában azért keltette fel ennyire a médiaérdeklődést, mivel Vécsey László, a térség fideszes országgyűlési képviselője közbenjárásának köszönhetően nyílt lehetőség a négy és fél milliárdos támogatás megszerzésére. Vécsey szerint Gémesi György helyi polgármester tulajdonképpen hiúságból késlelteti több mint fél éve a munkálatok elkezdését.

Gödöllő Önkormányzata a tegnapi napon testületi ülést tartott, amely szokatlanul nagy médiaérdeklődést keltett, leginkább a 4.6 milliárdos „szuperuszoda” megépítésének támogatása miatt. Gémesi György polgármester és a mögötte álló testület hosszas vita és hezitálás után sem tudott konkrétummal szolgálni, zavaros ígérgetések és felvetések váltották egymást a kérdés tárgyalásakor.

Van is forrás meg nincs is

Vécsey László, a térség fideszes országgyűlési képviselője is megjelent az ülésen, aki tanácskozási joggal hozzászólhatott a vitaponthoz. Gémesi a kérdésben rögtön azzal indított, hogyha állami pénzből, 4.6 milliárdos ráfordítással uszodát építenek Gödöllőn, ahhoz nekik semmi közük. Többször nyomatékosította, forrásaik apadnak, saját tartalékaik pedig kimerülőben vannak, így ha kapna konkrétumokat a tervezetről, ő támogatná azt, de egy fillért nem fognak beleadni a projektbe.

PestiSracok facebook image

Vécsey László viszont kijelentette, hogy a jelenlegi helyzetért az önkormányzat a felelős. A beruházáshoz szükséges telekalakítást ugyanis Gémesi testületi többsége úgy alakította, hogy az uszodának helyet adó állami földterületből 1855 négyzetméter területet elvett. A fideszes politikus rámutatott, hogy az önkormányzat nem akart ezért fizetni, az állami vagyonkezelő pedig nem adhatta át ingyen, hiszen nem kötelező önkormányzati feladat ellátása céljából igényelték a területet.

Bár Gémesi a vita elején leszögezte, semmiféle tartalékkal nem rendelkeznek, miután Vécsey leleplezte, valójában a lekötött papírokkal együtt közel hárommilliárd forintnyi tartaléka van Gödöllőnek, a polgármester irányt váltott. Biztosította a fideszes képviselőt és a jelenlévőket, pár százezer azért mégiscsak akadhat, amit fel tudnának ajánlani a munkálatok megkezdésére, valamint nyitott a tárgyalásokra. Bár nehéz kibogozni a szálakat, miért is van halogatva hónapok óta a lehetőség, a legvalószínűbb felvetés mégiscsak az lehet, hogy a többmilliárdos támogatást nem Gémesi György szerezte, és hiúságból, vagy személyes ellentétek miatt kerülgette, késleltette és hagyta figyelmen kívül a kecsegtető projektet.

Nézze meg az eseményről készített videónkat is!

A videót készítette: Tihanyi Rita és Ambrus Petra; Vezető kép: PS

Ajánljuk még

Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával

Exkluzív 2021 december 29.
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.

Immáron 75 éve szolgál lelki táplálékkal a híveknek a „falu kútja” Pestszentlőrinc szívében

Exkluzív 2021 október 17.
Szent XXIII. János pápa a XX. század egyik legnagyobb formátumú egyházfője volt. Nevéhez kötődik az a közismert mondás, miszerint a plébánia feladata az, hogy a falu kútja legyen, ahol minden lakos lelki és szellemi táplálékhoz juthat. A pestszentlőrinci Szent László Plébánia most már éppen háromnegyed százada tölti be ezt a különleges feladatot, keresztül világégéseken, átvészelve a kommunizmus egyházgyűlölő rendszerét, egy lakótelep ledózerolását és egy másik felépítését is.

Pedofil bűncselekmények miatt vették őrizetbe a Jobbik volt gyulai képviselőjelöltjét

Exkluzív 2021 augusztus 3.
Pornográf felvétel készítése és más bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanújával vették őrizetbe a minap a Jobbik gyulai szervezetének tagját, a pártnak a 2019-es önkormányzati választáson indított egyik jelöltjét – tudta meg a PestiSrácok.hu. Információink szerint H. Lászlót, aki a gyulai sportélet ismert alakja és évtizedeken át foglalkozott gyerekekkel, többek közt karateedzőként, súlyos pedofil bűncselekményekkel gyanúsítják, letartóztatását elrendelte a bíróság. A nyomozással egy időben a magyar kriminalisztika egyik legkiemeltebb büntetőügyét, Szathmáry Nikolett meggyilkolásának aktáját is újranyitották. A hétéves kislányt 1998-ban ölték meg Gyulán, maradványai három évvel később kerültek elő a csatornából. A két ügy között több összefüggés is látszik. A rendőrség nyomoz és egyelőre nem árul el részleteket.