Pesti Srácok

Megszólalt Vác polgármestere: Nettó hazugság a Momentum lejáratókampánya!

Mint azt már korábban megírtuk, a Momentum ötlet híján Gyurcsány Ferenchez hasonló módszerrel próbál kampányolni a napokban feltöltött váci lejáratóvideójukban. A két és fél perces videóban Juhász Béla Róbert (igazmondó Juhász), a párt váci országgyűlési képviselő-jelöltje ugyanis azt állítja, azért romosak Vác épületei, mert a kormány ezek felújítása helyett a határon túliaknak adja a pénzt. Az üggyel kapcsolatban a PestiSrácok.hu megkereste Vác polgármesterét, Fördős Attilát, aki nettó hazugságnak nevezte a Momentum videójában elhangzottakat, és egyúttal feltárta az igazságot arról, valójában súlyos milliárdokkal támogatja a kormány Vác város fejlődését.

A PestiSrácok.hu megkereste Fördős Attilát, Vác polgármesterét, véleményezze a Momentum hazugságokra épülő kétperces lejárató kampányfilmjét. A helyi polgármester elmondta, 2010 és 2016 között részben a város, részben pedig az állam menedzselésével több mint 40 milliárd aktivált érték érkezett a városnak. Ha hozzávesszük, hogy az M2-es autópálya 60 milliárd forint értékben épül, amely egy 22 km-es szakaszon köti be Vácot a budapesti forgalomba, úgy ez az összeg megközelíti 100 milliárd forintot is. Fördős Attila kérésünkre felsorolta azokat a beruházási összegeket, amelyekről már döntés született:

-A ferences rendi kolostor felújítása

3.5 milliárd forint

értékben. -A mobilgát megépítésére ezidáig

2.2 milliárd forintot

PestiSracok facebook image

különített el Vác, de

5.5 milliárd forint

a teljes összege, amelyre már ígérvénye van a városnak. -A váci Jávorszky Ödön Kórház megújítására

5.6 milliárd forintos

támogatást kapnak. -A váci vízműnél

15 milliárd forint

értékben történt beruházás. -Múzeumot építhet a város

1 milliárd

forint

értékben. -

3 milliárd forintot

kaptak a barokk belváros megújítására. -

334 millió forintért

építettek bölcsődét. -Kajakos csónakház épülhetett

110 millió forintért

. -Multifunkciós, 3000 férőhelyes sportcsarnok építésére is megvan már a döntés,

4.9 milliárd forint

értékben. -Hajóközlekedés megújítása, amely

13 milliárd forintból

öt települést érint, ebből Vácot

3.5 milliárd forint

értékben.

A videóban Juhász szóvá tesz egy elhanyagolt épületet, ahol (idézzük) "hatalmas dzsuva van". A polgármester ezzel kapcsolatban tájékoztatott, az ingatlan a máltai szeretetszolgálat tulajdonát képzi, így ez kvázi olyan, mintha Juhász Béla Róbert azt kérné számon, miért nem újítják fel közpénzen az ő házát is. Továbbá hangsúlyozta, az egész lejáratás nem más, mint hangulatkeltés és nettó hazugság.

-mondta a polgármester. A videóban elhangzó bűvös 2031-es év, amikor is a Momentum képviselője szerint legkorábban kaphatja meg Vác az ígért támogatást, szintén falsnak bizonyult. Fördős Attila tájékoztatta portálunkat, hogy a városfelújításra és a múzeumtömbre a legutolsó határidő 2030, amely röviden azt jelenti, hogy amint elkészülnek egy tervvel, mint például a múzeuméval, azt benyújtják a minisztérium felé, és amint elfogadják a tervet, a szükséges pénzösszeget már folyósítja is az állam.

Mindezek fényében úgy tűnik a Momentumban olyan

"mérhetetlen nagy"

kompetenciával rendelkező tagok lehetnek képviselő-jelöltek, akiknek még arról sincsen fogalmuk, mi zajlik abban a városban, amelyet képviselni akarnak.

A vezető képen (balról jobbra) Fördős Attila polgármester, Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára és Kis Domonkos Márk színházigazgató a váci Dunakanyar Színházban tartott sajtótájékoztatón, ahol bejelentették, hogy a kormány 20 millió forinttal támogatja a színház felújításának tervezési munkálatait; Fotó: MTI/Máthé Zoltán.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.