Pesti Srácok

"A többség arra mondott nemet, ami szombatonként Budapesten zajlik" (Polbeat-videó!)

Bizonyos szintig működött a taktikai szavazás, de nyilvánvaló, hogy az ellenzékiek nagyobb része nem akart átszavazni nem szimpatikus pártokra. A politika nem matematika, az összes nem kormánypárti szavazatot nem lehet csak úgy összeadni, de úgy tűnik, a magukat többségnek tekintő tüntetők és az ellenzék nagyobb része ezt máig nem értette meg - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című műsorában Huth Gergellyel és Szarvas Szilveszterrel beszélgetve Hegedűs "Hege" Zoltán, az Utolsó Figyelmeztetés (UFI), azaz a polgári underground legendás egykori lapjának alapítója, ma a Figyelő állandó szerzője. Szilvay Gergely, a Mandiner.hu főmunkatársa azt tette hozzá: az az érvelés, amit a választási eredménnyel elégedetlenkedők hajtogatnak, a valóságban egyet jelentene az őskáosszal. Hasonlót láthatunk Szlovákiában, ahol a törpepártok folyamatosan megbuktatják a kormányt.

Szarvas Szilveszter emlékeztetett rá, hogy a tüntetők annak ellenére beszélnek csalásról, hogy a választási bizottság előtt maguk az ellenzéki pártok is elismerik: nem történt szervezett csalás. A múlt keddi Polbeatben az is szóba került, hogy milyen elvek alapján kerülhetett Fekete-Győr András a legfontosabb európai politikusok listájára, amire Huth Gergely kijelentette: ezt a kulisszatitkot nem tudja, de ha lehetne otthon terráriumban Fekete-Győr András tartani, ő kíváncsiságból mindenképpen tartana.

Polbeat minden kedden este hét órakor élőben közvetítve a Revolution 56 Szabadságharcos Sörözőből (A Margit híd budai hídfőjénél, II. kerület, Bem rakpart 53.)

Készítette: László Petra és Susánszky Mátyás Pál/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.