Pesti Srácok

"Van ott valaki bekapcsolt agyféltekékkel?" - Ókovács Szilveszter visszaszólt a Billy Elliot miatt hisztiző ellenzéki sajtónak

null

Ókovács Szilveszter az Origón publikált írásában szólt vissza a hisztiző liberálisoknak és az ellenzéki sajtónak a Billy Elliot című darab állítólagos "betiltásának ügyében". Az Operaház főigazgatója szerint indokolatlan a sivalkodás, hiszen szó sincs a darab "kapitulálásáról", csupán a 44 előadásból 15-öt töröltek. Egyebek mellett azt is felháborítónak tarja, hogy a külföldi sajtó ahelyett, hogy utánajárna, hogy valóban levették-e a darabot, rögtön lejáratókampányba kezd ellene és a magyar kormány ellen.

Ókovács Szilveszter elmondása szerint harmadik éve játsszák a Billy Elliot című darabot Magyarországon. Az igazgató így fogalmazott:

Emlékeztetett, nem egyedi helyzet a mostani, tavaly ősszel ugyanis egy nagy civil szervezet felejtette el időben lemondani a zártkörű előadását, és már nem lett volna elég idejő megtölteni, így az az este kimaradt a darab sorozatából. Azt azonban Ókovács sem tudta megmondani, mi okozhatta a Billy Elliot nagyarányú nézővesztését.

PestiSracok facebook image
Ókovács Szilveszter szerint hazudik az ellenzéki sajtó, és a fáradtságot sem veszik, hogy utánanézzenek a valóságnak. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ókovács az ellenzéki sajtót is helyreteszi

"Ön szerint miért születnek ilyen cikkek? Ilyen címek? Miért nem azt írják: „Még 29 alkalommal látható Billy az Erkelben"! Vagy ha más a vérmérséklet: „Nem vették le, 29-szer táncol még Billy!" Miért jó átverni az embereket a magyar nyelv írásban többes megoldású hangsúlyaira játszással, például, hogy: „Az Opera törölte a Billy Elliot 15 előadását". Ha úgy olvasom, TÖRÖLTE, akkor levették a darabot cakkpakk. Ha úgy olvasom, 15 ELŐADÁSÁT, akkor talán maradtak még esték, amelyeken meg lehet nézni, de természetesen szenzációhajhászásra szokott szemünk az első verziót támogatja – de miért nem siet az újságíró jelezni: van még egy csomó lehetőség a darabot látni? Hogy ez mégsem valamiféle meghátrálás? (Az a kiváló írás viszi eleddig a pálmát, amelynek szerzője – természetesen ő sem látta azt, amihez hozzászól, ez már valamiféle követelmény lehet – arról delirál, hogy a családok mily' rosszul járnak a Billy betiltásával, hisz ez arról szól, hogy mindenki megbeszélhetné az anyukájával, mivé akar lenni... ugye, értik? És most rácsapok a CapsLockra: A BILLY ELLIOT CÍMŰ PRODUKCIÓBAN NINCS ILYESMI!!!! HAHÓ, VAN OTT VALAKI? MÁR ÚGY ÉRTEM, BEKAPCSOLT AGYFÉLTEKÉKKEL?)" - írja találóan Ókovács.

– írja az Operaház főigazgatója, s úgy zárta sorait, az érdeklődőket szeretettel várják a Billy Elliotra, hiszen július 14-ig szinte minden nap játszani fogják.

Forrás: Origo.hu; Vezető kép: Papageno.hu

Ajánljuk még