Pesti Srácok

Hollik István a Polbeatben: Megszűnt a román jogállam (videó!)

Kilenc szervezet, köztük a Fidelitas és az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) kemény hangon állt ki a koncepciós perben bebörtönzött székely fiatalok mellett, miközben Gulyás Gergely kancelláriaminiszter kijelentette, hogy Románia ugyan még demokrácia, de már nem jogállam. Az egymást érő, magyarellenes román provokációkról és a magyar kormány ellenlépéseiről is beszélt a PestiSrácok Polbeat című műsorában Hollik István, a Fidesz-KDNP frakciószövetség szóvivője. A beszélgetőtárs Huth Gergely és Stefka István volt.

Az utóbbi időben a román állam folyamatosan magyarellenes intézkedéseket hozott. Öt évre börtönbe akarják csukni azt a két székely fiatalembert, akiket koncepciós per alapján ítéltek el.

- tette fel a költői kérdést Hollik István, a Fidesz-KDNP szóvivője Huth Gergely főszerkesztő kérdésére a PestiSrácok Polbeat című élő műsorában. A román agresszió lajstroma igen hosszú, ahogy Stefka István is említette, Hollik István pedig a román hatalom tisztázatlan viszonyairól is beszélt, melynek hatalmai harcai a magyarságon csattannak.

PestiSracok facebook image

- hívta fel a figyelmet Stefka István.

Szó esett még ezzel kapcsolatban az ellenzéki pártok szerepvállalásáról, akik csöndben maradtak az üggyel kapcsolatban, az Európai Unióban csak Magyarország ellen szólaltak fel. Felmerült a műsorban az illegális migráció szervezésének témája és egyéb érdekességeket is megtudhattunk Hollik Istvántól, Huth Gergelytől és Stefka Istvántól.

Nézze meg a teljes Polbeatet.

Polbeat minden kedden este 19 órakor élőben a Revolution 56 Szabadságharcos Sörözőből (Budapest, II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél.)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!