Pesti Srácok

Gyurcsány felfokozott hangulatban megnyitotta a szezont: "Európa megtette a dolgát, most mi jövünk!"

Gyurcsány felfokozott hangulatban megnyitotta a szezont: "Európa megtette a dolgát, most mi jövünk!"

A Demokratikus Koalíció politikai szezonnyitót tartott, ahol értékelő beszédet mondott a párt elnöke, Gyurcsány Ferenc is. Gyurcsány fokozott izgalommal beszélt a Sargentini-jelentés megszavazása miatti kedvező jövőképről, s hozzátette, bármikor megszavazták volna, méghozzá gondolkodás nélkül. Orbán Viktort "lúzerminiszterelnöknek" titulálta, aki még a saját pártcsaládjában, az Európai Néppártban sem tudott győzedelmeskedni.

Gyurcsány Ferenc szerint a "lúzerkormány" (nem, itt nem a sajátjára emlékezett vissza) ideje lejárt, és nem marad más hátra, mint a cselekvés, ezért harcba hívott minden olyan állampolgárt, aki csalódott a honi demokráciában. A DK elnöke szerint ugyanis míg Orbán a Nyugat haldoklását látja, addig ez teljesen másképp van: szerinte Franciaországban, Németországban, Spanyolországban, sőt, még Svédországban is kifogástalan a helyzet, utóbbi kettőben persze a szocialista vezetésnek is köszönhetően.

A volt miniszterelnök a már tőle megszokott mesemondó stílusban és hasonló komolysággal adta elő, mennyire fantasztikus is az Európai Egyesült Államok gondolata, hiszen az egy olyan világ lenne, amelyben nem éheznek a gyermekek, a tanároknak kiemelkedő fizetés járna, ahol a buszvezető sem kellemetlenkedne bére miatt. Gyurcsány elismerte, volt 2015-ben migránsválság, de ez a válság elmúlt. Azt tagadta, hogy ennek a megfékezéséhez bármilyen szinten is hozzájárult volna a kormány, vagy a határzár. Arról nem tett említést, hogy a befogadó országokban kialakult helyzet a mai napig szemmel láthatóan válságos.

Szezonnyitó beszéde közben Gyurcsány egyre inkább vöröslő fejjel (innen reméljük, hogy ez nem egy Juncker-féle isiász hatása), ideges hangnemben lúzerezte le a miniszterelnököt, aki szerinte nem Európa erős embere, és ezt mi sem mutatja jobban, mint az Európai Parlamenti szavazás eredménye. Úgy folytatta, a Demokratikus Koalíció sem tökéletes, de egy tisztességes európai párt, mert gondolkodás nélkül megszavazták volna a Sargentini-jelentést. Ellenben, akik nem így tettek, azok "az ország legfontosabb kérdéseiben a kormány romlott politikáját támogatják".

PestiSracok facebook image

Az esemény végén Gyurcsány harcot hirdetett, nemzeti demokratikus ellenállást:

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Jól ismert figura az alvilágban a választási irodánál parádézó egyik nehézfiú

Magyar ugar 2016 február 24.
A Nemzeti Választási Irodánál kedden balhézó és a szocialista Nyakó István népszavazási kezdeményezését megakadályozó nehézfiúk közül egyikük, Krakovszky Tibor kiváló kapcsolatokat ápolt a hírhedt Koszi-klán bűnbandával – értesült a PestiSrácok.hu. „Tibike” információink szerint korábban a diósdi kettős gyilkosságban is érintett banda egyik tagja mellett testőri feladatokat látott el, ráadásul - a közösségi portálon korábban még megtalálható - egyik fotóján együtt is pózolt a bűnszervezet tagjával.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.