Pesti Srácok

Morvai Krisztina a Polbeatben: A liberálisok kimossák a nyugatiak agyát és azt hiszik, még mindig ők fújják a passzátszelet (videó!)

Az európai és a magyar liberális baloldal a mai napig nem fogadja el, hogy eljárt felettük az idő, egész egyszerűen nem tudják és nem tudták elképzelni, hogy ők megbukhatnak, hogy a hatalmuk meginog - jelentette ki a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában Morvai Krisztina európai parlamenti képviselő. A politikus hangsúlyozta, Brüsszelben a mai napig ragaszkodnak a hatalmukhoz a balliberálisok, még mindig azt hiszik, hogy ők fújják a passzátszelet. Sajnálatosnak nevezte, hogy az Európai Néppártban is árulókká lettek egyesek, akik inkább liberálisok, mint konzervatívok, és egyértelműen bevándorláspártiak.

- fogalmazott Morvai Krisztina.

A Nyugatról még elárulta, hogy éppen a liberális agymosás miatt szörnyű állapotban van.

PestiSracok facebook image

- fejtette ki Morvai Krisztina.

Huth Gergely és Szarvas Szilveszter kérdésére a Jobbikról, és saját politikájáról is beszélt Morvai Krisztina. "Én világéletemben azt a politikát képviseltem, amely az erkölcsileg felnőtt ember parancsát követi. Ki az erkölcsileg felnőtt ember? Az, akinek van egy szilárd belső lelkiismerete, és döntési helyzetben ez ad neki iránymutatást, és nem az aktuális hasznosság. A Jobbik nem követi az erkölcsi felnőttségi parancsot. A pártnak nincs szilárd értékrendje, sőt, az aktuális hasznosság miatt azt gondolja, hogy akár a DK-val, a szemkilövetőkkel is le lehet paktálni" - mondta Morvai Krisztina.

A Polbeatben elárulta, a májusi EP-választás után visszavonul, pártpolitikával egyáltalán nem akar foglalkozni, mint ahogy soha nem volt egyetlen pártnak sem a tagja. Morvai Krisztina a hajléktalan-ügyről és a Budaházy-ügyről is beszélt. Előbbi kapcsán kijelentette, Brüsszelben sem engedik meg, hogy emberek fetrengjenek az utcán, míg a Budaházy-ügy kapcsán szerinte azt a kérdést is fel kell tenni, hogy jól van-e az, hogy Budaházyt elítélik, Gyurcsányék meg mindent megúsztak.

Nézze meg a teljes Polbeatet!

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Polbeat minden kedden este 19 órától élőben az R56 Sörözőben!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!