Pesti Srácok

Egy maroknyi anarchista veheti el a műsort a hazai ellenzéktől – Újabb tüntetés vasárnap délután Budapesten (Élő!)

Újabb rohamra indulnak vasárnap a mindent megdönteni szándékozó anarchisták Budapesten. A délután háromra, a Hősök terére meghirdetett gyülekezőre a Facebookon négyezerhatszázan jelezték, hogy ott lesznek, és tizenhétezren érdeklődtek az esemény iránt. Összehasonlításképpen a tavasszal az országgyűlési választások végeredménye miatt gründolt hangoskodás utolsó, bohózatba fúlt felvonására több, mint százezer fotelforradalmár jelezte részvételét, aztán össze is gyűltek vagy ezren. Ez persze semmilyen következtetésre nem ad alapot a kemény mag szándékait illetően, ők a vasárnapi körüzeneteikben már a rendőrség fegyverletételét és átállását vizionálták, a rendőrökön azonban eddig nem látszott, hogy megremegett volna a térdük. A hivatalos megfogalmazás szerint a túlmunkáról szóló törvény szerdai módosítása miatt kialakult tiltakozáshullám anarchistáit láthatóan nem érdekli már a jogszabály átszabása keltette vita; ők puccsra készülnek, a névleg a passzus miatt aggódók többsége pedig a tudósítások tapasztalatai szerint nem érti, és nem is akarja megérteni, hogy miről szól a törvény. A gyűlöletcunamit beröffentő, a szerdai parlamenti ülésnapból cirkuszt csináló ellenzéki képviselők immár elhatárolódnának az általuk gerjesztett erőszaktól, amelyet már a kormánypártokra hárítanának. Logikus, ugyanakkor egyetlen menekülési útvonal, így, a büntetőjogi felelősség küszöbén. Tüntetéseket szerveznek vasárnap több vidéki nagyvárosban is, az anarchisták pedig telekocsikkal igyekeznek minél több embert a fővárosba fuvarozni egy kis huligánkodásra. A PestiSrácok.hu stábja a minden ellen tüntetőkkel tart vasárnap, és délután háromtól élőben közvetíti az újabb távgyaloglás eseményeit.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!