Pesti Srácok

A belső vizsgálat szerint nem hibázott a bíróságról megszökött foglyot őrző fegyőr (Videóval!)

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) belső vizsgálatának elsődleges megállapításai szerint a 2019. február 15-én a Fővárosi Törvényszékről megszökött fogvatartott előállítását végző biztonsági felügyelő feladatát a vonatkozó jogszabályi előírásoknak és belső normáknak megfelelően látta el, szakmai hibát nem követett el – közölte megkeresésünkre a BvOP Kommunikációs Főosztálya.

Hozzátették: a bírósági tárgyalás kezdetekor az ügyben eljáró bíró úgy rendelkezett, hogy a fogvatartott kezéről a bilincset vegyék le, aki ezt kihasználva az őt előállító biztonsági felügyelőt megtámadta.

- áll a közleményben. Tóth Tamás, a BvOP vezetője a kórházban azt mondta a sérült fegyőrnek, hogy csak akkor jelentkezzen majd újra munkára, ha testileg és lelkileg is feldolgozta a vele történteket.

PestiSracok facebook image

Ahogy arról portálunk is beszámolt, pénteken délben egy fegyveres rab szökött meg a Fővárosi Törvényszékről, miután büntetőügyének tárgyalásán elvette az őr fegyverét. A pisztolyt egy biztonsági őr fejéhez szorította, így menekült ki az épületből, majd egy autót is szerzett. A rendőrök nagy erőkkel vették üldözőbe, a kocsit Újpalotán feltartóztatták, majd lövöldözés után a férfit elfogták, aki életveszélyes sérülésekkel került kórházba. A Blikk azt is írta, hogy a férfi a Szentmihályi útnál autót akart cserélni, és rátámadt egy Mercedes sofőrjére. Az autó sofőrje, a 33 éves Zoltán a Blikknek elmondta, hogy amikor a férfi benyúlt a fegyvert tartó kezével a kocsiba, ő próbálta azt lenyomni. A bűnöző próbálta elsütni a pisztolyt, de nem sikerült neki, ezért otthagyta Zoltánt. A fővárosi Törvényszék közleménye szerint Sz. Károlyra 1 év 1 hónap börtönbüntetést szabott ki a bíróság jogerősen. Úgy tudjuk, hogy a bűnöző korábban kilenc évet kapott rablásért, 2023-ban szabadult volna. Ha a pénteki túszdráma miatt is jogerősen elítélik, várhatóan még hosszú éveket fog rácsok mögött tölteni.

Fotó, videó: BvOP

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!