Pesti Srácok

Orbán megbuktatását vágyva kezdte meg EP-kampányát a Párbeszéd nevű párt (PS-videó)

Sajtótájékoztatón számolt be róla Jávor Benedek, hogy mérhetetlen mikropártja megkezdte a kampányát az európai parlamenti választásokra. A sarokba szorított, marginalizálódott, befolyásától megfosztott, az uniós politikája tekintetében megbukott Orbán Viktorról álmodó Párbeszéd az MSZP-vel szövetségben tervezi megmenteni az Európai Uniót a magyar miniszterelnöktől.

Mintha egy szovjet termelési regényből olvasna fel, Jávor olyan megingathatatlan öntudatossággal sorolta az elmúlt évek magyar jogállamiságért aggódó EP-vitáit. Azt a megdöbbentő tényt is közölte a Soros-hálózat képviselője, hogy Magyarország rettenetesen lecsúszott a Soros-hálózat intézményeinek bizonyára végtelenül tényszerű, elfogulatlan és független demokráciamérésein. A mágikus szövegfolyam keretében a most véget érő ciklus minden hazai és összeurópai szörnyűséges borzalmát ráolvasta az Orbán-kormányra. Úgy vélekedett például, hogy az EP nagyjából 15 százalékot kitevő nemzeti és euroszkeptikus frakciói is Orbán Viktor miatt voltak képesek kioltani a csaknem kétharmados néppárti-szocialista-liberális nagykoalíciós ölelkezés európapárti törekvéseit.

Jávor meggyőződése, hogy a jelenlegi arányok fogják jellemezni az EP-t a választások után is, és a Fidesz nélküli néppárttal már sikerülni fognak azok a "reformok", amelyeket tervez az általa európapártinak nevezett bevándorláspárti parlamenti hányad. Kijelentette, hogy meg kell rajzolni a Brexit utáni Európa új körvonalait, arról azonban nem beszélt, hogy azokat meg is kéne védeni az illegális bevándorlók tömegeitől. A közvélemény-kutatók által két-három mandátumra taksált MSZP-Párbeszéd lista harmadik, necces helyéről az EP-be készülő politikus ugyanakkor hisz benne, hogy Tóth Bertalan beváltja ígéretét, és a választás után átadja neki a lista élén megszerzett mandátumát. Részletek a videóban.

Címlapfotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.