Pesti Srácok

Ismét bemutatkozik Budapesten a székely virtus: elstartolt az V. Székely Fesztivál (VIDEÓ)

Ismét bemutatkozik Budapesten a székely virtus: elstartolt az V. Székely Fesztivál (VIDEÓ)

Május 10-én elkezdődött a Székely Összefogás Alapítvány szervezésében az ötödik Székely Fesztivál a budapesti Millenáris parkban, ahol péntektől vasárnapig kulturális programokkal, székely ételekkel, italokkal, kézműves termékekkel várják a látogatókat.

A fesztivál különleges vendégei idén a bukovinai székelyek, akik kulturális, gasztronómiai, turisztikai szempontból mutatják be Székelyföld ezen értékeit is. A fesztivál 200 négyzetméteres konyháján egy erdélyi séf vezetésével, kizárólag székelyföldi alapanyagokból és módszerekkel készülnek az ételek, köztük a töltelékes káposzta, vadpörkölt, flekken, kürtőskalács. A rendezvény négy helyszínen hatvan műsorszám és több, mint 500 fellépő mellett csaknem 100 kézműves termelő portékái, valamint turisztikai kiállítás és két művészeti tárlat is várja a látogatókat. A fellépők között van a Bekecs Néptáncegyüttes, a Csíkszentsimoni Ifjúsági Fúvós Zenekar, a Százlábú Néptáncegyüttes és Borbáth Szilveszter. Szombat délután külön műsort tart a szentegyházi gyermekkórus 130 székely gyerek közreműködésével.

https://youtu.be/LMLpRkyriQY

Részletes programért kattintson IDE!

PestiSracok facebook image

A videót készítette: Szabó Fruzsina Anna és Ragács András

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.