Pesti Srácok

Fogyatékosoknak nevezte a Fidesz támogatóit Pápa háttérbe szorított ellenzéki képviselőjelöltje

Fogyatékosoknak nevezte a Fidesz támogatóit Pápa háttérbe szorított ellenzéki képviselőjelöltje

Újabb ellenzéki politikus engedett meg magának jobboldali embereket sértegető, becsmérlő megjegyzést. Ezúttal a Veszprém megyei MSZP-elnökhelyettes által vezetett roncsellenzéki összefogás egyik képviselőjelöltje nevezte nemes egyszerűséggel fogyatékosnak a Fidesz támogatóit. Lombosi Sándor ráadásul hivatalos képviselőjelölti oldalára írta ki, hogy "szinte csak a fogyatékosok írnak alá nekik" – mármint a Fidesz jelöltjeinek. Úgy látszik, még a szocialisták is belátták, hogy ez a megnyilvánulás megmagyarázhatatlan, pláne egy olyan ellenzéki összeborulás részéről, amelyiknek mottójául választott mondata az, hogy "tiszteljük egymást". Így aztán a mocskolódó pápai szoci képviselőjelöltsége egy hétig tartott csupán, mert rávették, hogy lépjen vissza.

Korábban már írtunk arról, hogy a Veszprém megyei Pápán olyan csodás, elveken átívelő ellenzéki össefogást sikerült összegründolni, hogy sokan megirigyelhetik. A vaskalapos régi szoci, Grőber Attila és Süle Zsolt, az egykoron még szélsőjobboldali nézeteket valló, mára cukisodott pápai Jobbik-elnök ugyanis megmutatták, hogyan lehet elférni egy gyékényen egymással is, meg a Holokausztot csak "holokamunak" tartó Endre bákkal is. Az őszödi böszme szülővárosában mégiscsak muszáj valami olyan ellenzéki összefogást felmutatni, ami besöpri az összes Fidesz-gyűlölő szavazatát jobbról-balról egyaránt – gondolhatták. Egy ilyen összefogáshoz valami vonzó, jól hangzó jelmondat is dukált. Ezt lett a "Tiszteljük egymást, mi pápaiak".

A tisztelet mindenkinek mást jelent. Lombosi Sándornak például az is belefér, hogy fogyatékosnak nevezze a jobboldali embereket.

PestiSracok facebook image

Ráadásul ez nem is az első hasonló megnyilvánulása volt. Pár nappal korábban egy olyan posztot terjesztett, ami szerint a kormányzati intézkedések, mint például a rezsiutalványok "Fideszes faszságok", a nyugdíjasoknak 9000 forintot ér a lelkiismerete, és ennyi pénzért képesek eladni unokáik jövőjét, akik pedig ezt a kormányt és a Fideszt támogatják, "szolgalelkű, kussoló, gyáva kretének". A poszt így zárul: "Megsértődhetsz! Leszarom!"

Grőber Attila – a polgármester posztja alatt, aki kifotózta és nyilvánosságra hozta a gyalázatos bejegyzést – elhatárolódott és felszólította Lombosit, hogy kérjen bocsánatot. Egymás közt azt is megbeszélhették, hogy a kampányban ez most sajnos nem járja, ugyanis pár óra múlva Lombosi a hivatalos oldalán – a bocsánatkérést ugyan mellőzve – közölte, hogy Grőber Attila kérésére visszalép a jelöltségtől.

Süle Zsolt pápai Jobbik-elnöknek, az MSZP-Jobbik összefogás egyik vezéralakjának viselkedéséről azonban a mai napig nem volt hajlandó véleményt nyilvánítani az ellenzéki polgármesterjelölt.

Mint korábban megírtuk, Süle mély tiszteletét fejezte ki az iránt az "Endre bá" iránt, aki a zsidó embereket csak pajeszos holokamunak nevezi, és egy József Attila-verset idézve máglyát vízionált, mindezt a jobbikos által szerkesztett Facebook-oldalon. A gyűlöleltkeltésre alkalmas kijelentésétől amúgy Süle Zsolt sem határolódott el, hanem napokig azt próbálta magyarázni, hogy nem látta az ominózus sorokat. Csakhogy ezen a hozzászóláson túl is Endre bá Facebook-oldala mással sincs tele, mint gyűlölködő, bizony nem egy esetben zsidó embereket becsmérlő, holokauszt-tagadó bejegyzésekkel.

Vezető kép: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!