Pesti Srácok

Botránykeltéssel kezdte a parlament őszi ülésszakát Hadházy, a főállású provokatőr (PS-videóriport)

Ismét a Magyar Országgyűlés méltósága ellen intézett támadást a párt és frakció nélküli Hadházy Ákos, aki hétfőn, az őszi ülésszak kezdetekor Orbán Viktor beszédét igyekezett megzavarni, amikor demagóg, a kormánypártok vélelmezett korrupciójáról szóló, illetve egyéb, obszcén tartalmú tábláit mutatta fel a pulpitus előtt. Hadházyt Kövér László házelnök többször figyelmeztette arra, hogy viselkedésével számos szabályt megszeg, majd a miniszterelnök is igyekezett kivenni a táblákat a képviselő kezéből, de a manőver nem lett sikeres. Az esetről a PestiSrácok.hu stábja megkérdezte Arató Gergelyt: a DK országgyűlési képviselője elmondta, hogy őket is meglepte Hadházy Ákos magánakciója, de azt szabálytalansága ellenére is olyan eszköznek tartják, amely hatásos eszköz lehet a Fidesz elleni kommunikációban. Arató szerint az ellenzék sikeres szereplése az önkormányzati választásokon a koordináció létjogosultságát igazolta, és szerinte a helyi koalíciók ki fognak tartani az egész ciklusban. Kocsmai tempónak minősítette Hadházy újabb produkcióját stábunk kérdésére Hollik István, aki felhívta a figyelmet, hogy az ellenzék bármilyen hasonló akcióval próbálkozik a jövőben, a kormánypártok soha nem fognak lemenni a szintjükre. A kormányszóvivőt kérdeztük arról is, hogy mi a véleménye a DK-s Varju László mentelmi jogának felfüggesztéséről, amire Hollik úgy válaszolt, hogy a tavalyi országgyűlési választások előtt zsarolással, korrupciós kísérletekkel helyezkedő Varju példája szervesen illeszkedik abba a baloldali viselkedési normába, amelyben elfogadott lopni, drogozni és egymást elgáncsolni. Kérdésünkre Hollik István beszélt arról is, hogy a kormánypártok a kellő mélységben értékelik az önkormányzati választások eredményeit, és levonják azokból a kellő következtetéseket.

A videót készítette: Tihanyi Rita és Csibra Tibor. Fotó: MTI/Kovács Tamás

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!