Pesti Srácok

Fidesz-frakcióülés: terítéken az igazság és az igazságszolgáltatás (PS-videó!)

Szerda óta tart a Fidesz frakcióülése Balatonfüreden, amelynek kiemelt témája az igazságszolgáltatás és az emberek igazságérzetét bántó ügyek. Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette, hogy nemzeti konzultációban fogják kikérni a magyarok véleményét többek között a PestiSrácok által feltárt korrupciógyanús bírósági ügyekről. A frakcióülésen elhangzottakról, döntésekről Kocsis Máté frakcióvezető fogja tájékoztatni a sajtó képviselőit, a kormányinfót követően, innen, Balatonfüredről.

A YouTube bár megkerülhetetlen monopólium, de nem lehet erősebb a törvénynél! Ne hagyjuk magunkat, iratkozzon fel az újraindított csatornánkra!

A szerdán kezdődött frakcióülés Orbán Viktor beszédével kezdődött szerdán este. Az előzetesen közölt információk szerint az utóbbi hetek kiemelt fontosságú ügyeiről is tárgyaltak, amelyek az emberek igazságérzetét bántják; ilyen többek közt a gyöngyöspatai romák kártérítése, amely kapcsán kiderült, hogy Soros György által finanszírozott civil szervezetek állnak a háttérben. De szóba került a börtönbiznisz is – mint ismert, a magyar kormány leállította az elítélt bűnözőknek börtönkörülmények miatt indított pereikben megítélt kártérítések kifizetését. A harmadik kiemelt téma a PestiSrácok tényfeltáró riportsorozatában nyilvánosságra hozott bírói összefüggések és korrupciógyanús ügyek Szegeden, a Szeviép-csődbűntettvád és más, a szegedi önkormányzatot érintő perekben.

A frakcióülésen a kormánypárti politikusok megtárgyalták a fokozódó migráció miatti feladatokat, a kormány előtt álló feladatokat és felkészültek a tavaszi ülésszakra.

PestiSracok facebook image

14 óra előtt Kocsis Máté frakcióvezető sajtótájékoztatójáról jelentkezünk.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!