Pesti Srácok

Megdöbbentette a Belváros önkormányzatát, hogy Karácsony a megkérdezésük nélkül telepít hajléktalanszállót a Városházára (Frissítve, Karácsonyék válaszoltak!)

Megdöbbentette a Belváros önkormányzatát, hogy Karácsony a megkérdezésük nélkül telepít hajléktalanszállót a Városházára (Frissítve, Karácsonyék válaszoltak!)

A Belváros Önkormányzata megdöbbenéssel fogadta az újságokban megjelent azon hírt, hogy Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere az V. kerületben előzetes egyeztetés nélkül, a belvárosiak véleményének teljes figyelmen kívül hagyásával tervez hajléktalanszállót kialakítani. Jelen esetben ez azt jelenti, hogy Karácsony Gergely nem szolidáris az egyes kerületek lakóival szemben és nem tartja be az állampolgároknak tett ígéretét, miszerint minden fontos kérdésben egyeztetést kezdeményez – írta a PS megkeresésére a Belváros Önkormányzatának Sajtóosztálya. Portálunk megkereste a Fővárosi Önkormányzatot is az egyeztetés elmaradásának ügyében: Karácsonyék parádés, „minden igényt kielégítő” válasza cikkünk végén olvasható.

A veszélyhelyzetben minden kerület lakói számára egészségügyi kockázatot jelent bármilyen jelentős létszámú embercsoport megjelenése, ezért ilyen kérdésben felelős döntés csak egészségügyi szakmai állásfoglalás mellett és a kerületben élők egészsége védelmének kiemelt figyelembevételével hozható – írta a PestiSrácok.hu kérdésére Belváros-Lipótváros Önkormányzata. Hangsúlyozták: a belvárosiak és minden budapesti polgár egészségének védelme egyaránt fontos, ezért elengedhetetlen, hogy a főpolgármester legyen tekintettel a belvárosiak egészségének védelmére is, és egészségügyi szakmai állásfoglalást igénylő kérdésekben ne döntsön önhatalmúlag. Biztonsági kockázatot jelenthet az V. kerület esetében az is, hogy az átlagosnál sűrűbb beépítettségű, sűrűbben lakott terület – fogalmaznak.

– nyomatékosította a főváros V. kerületének vezetése.

PestiSracok facebook image

A PestiSrácok.hu a Fővárosi Önkormányzatot is megkereste és választ kértünk arra, hogy Karácsony Gergely miért nem egyeztetett a kerületi önkormányzattal a hajléktalanszálló betelepíteséről. Amennyiben a hivatal válaszol, cikkünket frissítjük.

Frissítés! A Fővárosi Önkormányzat válaszolt kérdésünkre, részletes mondandójukat mindenképpen érdemes szó szerint idézni:

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!