Pesti Srácok

Operatív Törzs: Speciális tartalékosnak várja a munkájukat elvesztőket a honvédség (Visszanézhető!)

A honvédség helytáll a koronavírus-járvány idején is; a munkahelyüket elvesztők számára speciális önkéntes tartalékos szolgálatot ajánlanak, amely normál munkarendű, fél éves kiképzéssel jár. A koronavírusos betegek kezelése során az egyik készítmény ígéretes eredményeket mutat úgy a megbetegedés kezelése, mint az újrafertőződés megakadályozása tekintetében – derült ki az Operatív Törzs mai sajtótájékoztatójából.

Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára beszámolt arról, hogy a magyar honvédek szerepet vállaltak a vírussal szembeni küzdelem első szakaszának sikeres lezárásához. Elmondta, hogy katonáink hazánk iránti kötelességüket teljesítve fertőtlenítettek több száz szociális intézményt, adnak parancsnokot több tucat kórház számára és vannak jelen a köztereken is. Németh Szilárd kitért arra is, hogy a munkájukat elvesztő 18 és 50 év közötti személyek az országban 25 helyen jelentkezhetnek speciális tartalékosi feladatok ellátására a Magyar Honvédség kötelékébe. Az államtitkár elmondta, hogy a fél éves kiképzés napi 8 órás elfoglaltságot jelent, amely során alaki, szabályzati és lőgyakorlatokon is részt kell venniük, végül a szolgálat katonai eskütétellel zárul. A jelentkezők erre az időszakra bruttó 161 ezer forintos illetménnyel, étkezéssel és ruházati ellátással számolhatnak.

Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője beszámolt arról, hogy több határátkelőhely esetében változások lépnek életbe. Emlékeztetett, hogy a hatóságok továbbra is ellenőrzik a hatósági házi karantén szabályainak betartását.

Dr. Szlávik János, a Szent László Kórház infektológus főorvosa elmondta, hogy a koronavírusos betegek kezelése során több gyógymódot is alkalmaznak. Beszámolt azonban arról is, hogy egy favipiravir nevű gyógyszer ígéretes eredményekkel kecsegtet, hiszen a közepesen súlyos esetekben sikerrel alkalmazták, illetve az állatkísérletek során a megfertőzött egyedek kezelését követően a legtöbb esetben sikertelennek bizonyult az újrafertőzés. Szlávik János emlékeztetett, hogy ez a nyár mindenki számára furcsaságokat fog hordozni az érvényben maradó korlátozások miatt, de ezek a jelenlegi helyzetben szükségszerűek.

PestiSracok facebook image

Az élő közvetítést az Itt.Ott TV támogatja. 51 magyar tévécsatorna, bárhol a világon, kötöttségek nélkül! Smart TV-n és mobilon is nézhető! A visszanézhető változatot a Videa segítségével adjuk közre.

Az élő közvetítések között a PestiSrácok.hu PS Mozi archív videóriportjai láthatóak! Ha leállna a közvetítés, frissítse az oldalt!

PESTISRÁCOK.HU

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!