Pesti Srácok

Fidesz: Távozzon a miskolci közéletből a szemétbotrányt okozó jobbikos! (videó)

Illegális szemétlerakás közben érték tetten a közelmúltban Mályiban Badány Lajost, a Jobbik miskolci önkormányzati képviselőjét, aki bizottsági elnökként és gazdasági tanácsnokként is tevékenykedik a szivárványkoalíció által vezetett borsodi megyeszékhely önkormányzatánál. Városházi informátorunk szerint pedig az egyre kisebb befolyással bíró párt vezetője, Jakab Péter jó ideje lobbizik azért, hogy Badányból végre alpolgármester legyen. A miskolci Fidesz-KDNP viszont szeretné megtisztítani a szemétbotrány miatt ismertté vált jobbikostól a helyi közéletet, a Fidelitas pedig figyelemfelhívó akcióba kezdett: több zsák veszélyes hulladéktól szabadították meg Badány körzetét. A mémgyárosokat is megihlette Badány Lajos esete, akik videót készítettek a sztoriból.

Portálunk már beszámolt róla, hogy illegális szemétlerakás közben érték tetten a közelmúltban a borsodi megyeszékhely közelében lévő Mályi üdülőövezetében Badány Lajost, a miskolci közgyűlés jobbikos önkormányzati képviselőjét, aki bizottsági elnökként és gazdasági tanácsnokként is tevékenykedik a Miskolci Önkormányzatnál.

Mályiban a honvédség üdülője mellett felirat is jelzi, hogy tilos szemetet letenni. Fotó: PS

A PestiSrácok.hu beszámolójából kiderült, hogy a tóparti turizmus bevételt jelent ugyan a település számára, ám a nagy forgalomnak ára van: a község egyik pontján illegális hulladéklerakó alakult ki, ahová suttyomban hordják a szemetet. A helyi polgárőrök néhány lokálpatriótával együtt megelégelték az áldatlan állapotokat és eldöntötték: nyakon csípik azokat, akik fittyet hánynak a szabályokra.

PestiSracok facebook image

Tetten érték a jobbikos politikust

Az egyik „őrszem” a bokrok mögül pásztázta a terepet, amikor egy ezüstszürke furgon érkezett, amelyből kipattant egy férfi, aki az autóból kipakolta a szemetet, majd elhagyta a helyszínt.

Egy helyi Facebook-csoportba töltötték fel a szemetelőről készített fényképet. Fotó: Facebook

Az esetet azonnal jelentették az egyik helyi Facebook-csoportban; a poszt láttán Jakó László (független) önkormányzati képviselő kocsiba ült és elcsípte az elkövetőt, a miskolci szivárványkoalíció oszlopos tagját, Badány Lajost, aki Jakó beszámolója szerint ígéretet tett rá, hogy másnap elviszi a szemetet. Jakó László érdeklődésünkre korábban elmondta: azért nem szorgalmazott Badánnyal szemben semmilyen szankciót, mert megbánást tanúsított és együttműködőnek bizonyult. Rádi József, a Mályi Polgárőrség elnöke viszont azt nyilatkozta portálunknak, hogy az esetről szóló bejegyzést politikai nyomásra eltávolították a Facebook-csoportból, ugyanakkor Rádi szerint a jobbikos politikus szabálysértést követett el; ha ezt következmények nélkül megússza, az rossz üzenet a társadalom felé, hiszen Badánynak pont olyan büntetés járna, mint egy mezei állampolgárnak hasonló esetben.

Bagatellizálta, de beismerte tettét

Az ügy kapcsán portálunk természetesen szerette volna megszólaltatni Badány Lajost is, akinek alpolgármesteri kinevezésért városházi informátorunk szerint Jakab Péter jó ideje lobbizik már Miskolc baloldali polgármesterénél, de nem válaszolt kérdéseinkre a szemétbotrányba keveredett politikus. Badány csak napokkal később, a „Velünk a Város” nevű, ellenzéki politikusokból álló álcivil képződmény email- címéről küldött a sajtó számára egy közleményt, amelyben igyekezett ugyan a cselekményt bagatellizálni, például úgy, hogy nem több zsák szemetet, hanem csak tujaágakat és tűleveleket szórt ki a helyszínen, de lényegében beismerte tettét.

A miskolci Fidelitas több zsák veszélyes hulladéktól szabadította meg a jobbikos Badány Lajos körzetét. Fotó: PS

A Fidelitas takarít Badány körzetében

A botrányra a miskolci Fidesz újabb sajtótájékoztatóval, a Fidelitas pedig figyelemfelhívó akcióval reagált. A fiatal aktivisták bejárták Badány Lajos körzetét, amelynek számos pontján szemétszigetek éktelenkednek. Az egykori Szondi-telep helyét több zsák szeméttől tisztították meg. A fák tövében és a zöldövezetben veszélyes hulladékok, kidobott televíziók, műanyag flakonok, törött üvegek, műszálas ruhák hevertek.

– magyarázta portálunknak Hojnyák Dávid, a miskolci Fidelitas elnöke.

Badány Lajos beismerte, Veres Pál hallgat

Hollósy András, a Fidesz-KDNP helyi szóvivője a Badány Lajos körzetében tartott sajtótájékoztatón kijelentette, hogy a jobbikos képviselőhöz tartozó területeken éktelenkedő szeméthegyek hűen tükrözik azt a devianciát és igénytelenséget, amely a Jobbikban uralkodik.

– hangsúlyozta Hollósy András.

A Fidesz-KDNP szerint nem szabad szó nélkül tűrni, hogy mocsok, szemét és bűz uralja a jobbikos képviselőhöz tartozó városrészt. Fotó: PS

A szóvivő szerint elképesztő, hogy Miskolc egyik önkormányzati képviselője, bizottsági elnöke és gazdasági tanácsnoka tétlenül tűri, hogy elborítja körzetét a veszélyes hulladék, sőt, furgonnal szállítja saját szemetét a szomszéd településen lévő illegális lerakóhelyre. A kormánypárti politikus szerint a botrány nem múlhat el következmények nélkül.

– követelte Hollósy András, aki azt is hangsúlyozta, hogy a miskolci jobboldal nem hátrálhat meg, nem nézheti szótlanul, hogy szemét, mocsok és bűz uralja a miskolci hétköznapokat.

– fogalmazott Hollósy.

Ajánljuk még

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.