Pesti Srácok

Karácsony tovább feszíti a húrt: a beígért klíma helyett ivókutakat kap a 3-as metró izzadó közönsége

Karácsony tovább feszíti a húrt: a beígért klíma helyett ivókutakat kap a 3-as metró izzadó közönsége

Karácsony Gergely Budapest vezetése és érdemi intézkedések helyett tovább folytatja klímavédelembe csomagolt ámokfutását. A rakpart lezárása, a kerékpársávok kijelölésével okozott közlekedési katasztrófa után megérkeztek a 3-as metró vonalára a hőség enyhítésére zöld megoldást kínáló ivókutak. Igaz, Karácsony Gergely a főpolgármester-választási kampányban még azt ígérte, megválasztása esetén klimatizálják a 3-as metró vonalát. Ez a mai napig nem történt meg, de nagyon úgy tűnik, nincs is ilyen szándék. Az ígéretek módosulása pedig magyarázható például azzal, hogy azóta klímakatasztrófát hirdettek.

Emlékeznek még arra, hogy tavaly nyáron Karácsony Gergely hőmérővel a kezében kampányolt a metrón?

– mondta akkor.

PestiSracok facebook image

Be is ült hőmérővel egy metrókocsiba és megállapította, hogy közel 35 fok van. Ígéretet is tett a szerelvények klimatizálására, aztán ez az ígéret a 2020-as költségvetés összeállításáig el is olvadt. Kiderült: olcsó kampányfogás volt csupán a hőmérőzés, és egyáltalán nem is számoltak a klímák beszerelésével. Ughy Attila képviselő erről szóló javaslatát hosszú vita után fedezethiányra való hivatkozással sem emelték be a büdzsébe. Karácsony az előző fővárosi vezetést szidalmazta magyarázat helyett. Végül olcsóbb és zöldebb megoldás mellett tette le a voksot: a vonal 8 állomásán rozsdamentes acélból készült, palack töltésére is alkalmas ivókutakat állítottak fel.

Karácsony újabb csodáját kollégánk Tisóczki Flóra ma lencsevégre is kapta. Mutatjuk: itt ihat egyet, ha a melegben úgy érzi, hogy leolvad a ruhája. Ha pohár, palack hiányában összevizezné a ruháját, nem kell aggódni, a 34 fokban gyorsabban megszárad.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!