Pesti Srácok

Kezd ráégni Pikóra az általa teremtett felfordulás (PS videó+galéria)

Tüntetés volt Józsefvárosban a polgármester által oda hozott étkeztető cég miatt. Az önkormányzat előtt felsorakozott, nagyrészt roma tüntetők tiltakoztak az Eurest konyháján talált romlott hús miatt, de a kerületben újra elharapózó drogozást és bűnözést is kifogásolták, portálunknak viszont nem voltak hajlandóak nyilatkozni. Emlékezetes, Pikó András a járványhelyzet adta lehetőséggel visszaélve, egy személyben döntött a közétkeztetést korábban biztosító cég kirúgásáról, és a közbeszerzés lebonyolításáig leszerződött helyette a külföldi tulajdonú Eurest Kft-vel (részletek ITT). A közbeszerzési hatóság azonban bírságot szabott ki, mert a zártajtós megbízás helyett nyílt pályázatot kellett volna hirdetni. Pikó András polgármesteri teljesítménye ebben az ügyben 50 millió forintjába került Józsefvárosnak. Mindennek tetejébe a Nébih 32 kilogramm romlott vagy nyomon követhetetlen húst talált az Eurest Kft. főzőkonyhájában. A VIII. kerületi önkormányzat és a cég közti szerződést megsemmisítette a Közbeszerzési Döntőbizottság, így a polgármester okossága odáig vezetett, hogy jelenleg – jobb híján – a kerület egyesített bölcsődéje intézi a közétkeztetést. A túlterhelést azonban nem bírják, késve érkezik az étel, amelynek sokszor a mennyisége sem kielégítő, ráadásul már konzervekből próbálják pótolni a hiányt, amíg lehet.

Pikó András polgármester ellen tüntetés 1-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 2-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 3-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 5-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 6-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 8-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 9-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 10-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 11-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 13-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 14-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 16-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 18-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés 19-HPGy
Pikó András polgármester ellen tüntetés -HPGy

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!