Pesti Srácok

Nyíltan Orbán Viktor halálát kívánta Gyurcsány haverja – Következmények nélkül megteheti? Láng Zsolt a Karanténvlogban!

A péntek esti Karanténvlogban Láng Zsolt, a Fidesz budapesti elnöke volt Szabó Gergő vendége, és természetesen Dezse Balázs és Szalai Szilárd sem hiányozhatott, akik igazán pörgős és izgalmas műsorban vesézték ki a hét legmeghökkentőbb eseményeit. Láng Zsolt, a Fővárosi Közgyűlés Fidesz-KDNP frakciójának a vezetője testközelből élhette át Karácsony Gergely bő egy éves regnálását Budapesten. A Karanténvlogban természetesen szóba került Tordai Bence legújabb villanása az Országgyűlésből, ahol most éppen a köztársaság lebontásáról delirált, miközben nap, mint nap kretén performanszokban élheti ki kreativitását – ebben a nagy diktatúrában. Nehéz volt röviden Budapest utolsó egy évét részletesen kielemezni, hiszen Karácsony siránkozásai és látszatpolitizálása kerülnek mindig középpontba, a valódi munka elmaradása azonban sarkalatos a város életében – mutatott rá Láng Zsolt. Szabó Gergőék nem hagyhatták ki ezen kívül a Kanári-szigeteken tomboló migránsról szóló videót sem, hiszen a bevándorló félmeztelenül zaklatta az éppen misét tartó papot, bántalmazta, majd az oltárról lopott. Ez ma Nyugat-Európában büntetlenül megtörténhet, ahogy az amerikai választásokat követően hihetetlen csalási és befolyásolási vádak érték a demokratákat. Végül a szélsőliberális, magát függetlennek és a szabad sajtó tagjának tartó 444.hu tarhálási akciójáról is váltottak néhány szót a felek. Nézzétek ma is a Karanténvlogot, a szókimondó, vicces, de még komoly témákat érintő műsort a PestiTV-n!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!