Pesti Srácok

Kukorelly Karácsony adóügyéről a Pesti Riporterben: valakit fel kell jelenteni, ha így van (Videó!)

Kukorelly Karácsony adóügyéről a Pesti Riporterben: valakit fel kell jelenteni, ha így van (Videó!)

Annak ellenére, hogy Karácsony Gergelyt „két és fél perc alatt megismerte”, kapcsolatuk pedig már több mint tíz éve tart, „nem tud” a főpolgármester legújabb nyelvvizsga- és doktori botrányáról Kukorelly Endre, aki a Pesti Riporter csütörtöki vendége volt, és aki alapító tagja a Karácsony által életre hívott 99 Mozgalomnak. Az író szerint a főpolgármester egy végletekig korrekt ember, ezen pedig az sem változtat, hogy Karácsony erősen ferdített nyelvvizsgájával és doktorijával kapcsolatban. Kukorelly szerint azonban nem kellene az ilyen hitelességi kérdésekkel foglalkozni, helyette egy általánosabb, elvi jellegű diskurzusra lenne szükség az ország jövőjével kapcsolatban. Arra a felvetésre azonban, hogy Karácsony cége huszonegymillió forinttal nem számolt el az adóhatóság felé, a 99 Mozgalom alapító tagja is azt mondta: valakit fel kell jelenteni az ügyben, döntsön a bíróság. Az LMP szétveréséről úgy vélekedett: nem ajánlja senkinek a szétszakadást és a különutasságot, magát pedig az „utolsó LMP-snek” tartja.

A Pesti Riporter teljes adása ITT nézhető vissza. A műsor minden hétköznap 19 órától látható. Szóljon hozzá élőben, jelentkezzen Skype-vendégnek a [email protected] e-mail címünkön! A Pesti TV fogható bárhol az országban előfizetés nélkül egy egyszerű, kisméretű digitális antennával, illetve elérhető a legtöbb szolgáltató alapcsomagjában, valamint műholdról is. A műsorok röviddel az adás után a pestitv.pestisracok.hu oldalon nézhetőek vissza! Kövesse a Pesti TV Facebook- és Instagram-oldalát, TikTok-fiókját is!

Forrás: Pesti TV

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!