Pesti Srácok

Orbán Viktor: az oltások terén másfél-két hónap előnyünk van a nyugat-európai országokkal szemben

Orbán Viktor: az oltások terén másfél-két hónap előnyünk van a nyugat-európai országokkal szemben

Orbán Viktor ezen a pénteken is megtartotta szokásos rádióinterjúját a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, ahol beszélt a járvány hazai alakulásáról, arról, hogy még mindig van hárommillió ember, aki nem oltatta be magát, valamint szó volt a gazdaság helyzetéről is és a nemzeti konzultációról is. Kiemelt téma volt a pedofilellenes törvénycsomag is, amely ellen az ellenzék tüntetést is szervezett.

– kezdte Orbán Viktor szokásos pénteki rádióinterjúját. A miniszterelnököt az aggasztja, hogy hárommillió ember még nem oltatta be magát, hárommillió potenciális beteg van még az országban. A miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy a veszély nem enyhül, és a vírus meg fogja találni azokat, akik nem oltatták be magukat.

PestiSracok facebook image

– jegyezte meg Orbán Viktor, majd azzal folytatta, hogy akik már megkapták az oltást, azok mehetnek nyaralni, meccsre, szabadabb az életük. A kormányfő azt mondta: a mostani tudásunk szerint az oltottak az eddigi vírusvariánsokkal szemben is védettek, a szakemberek egyelőre nem jelezték, hogy közeledne olyan variáns, amely ellen az oltások ne védenének. Orbán Viktor szerint ki kell békülni azzal a gondolattal, hogy a vírus ellen csak az oltás segít.

– szögezte le Orbán Viktor. A pedofilellenes törvényről, amelyet a héten fogadott el az Országgyűlés, Orbán Viktor elmondta, hogy először érdemes elolvasnia mindenkinek azt: az elfogadott jogszabály a felnőttekre nem vonatkozik.

– jelentette ki Orbán Viktor, aki szerint a tizennyolc évet ki kell várni, és akkor mindenki dönthet arról, mit akar csinálni. A kormányfő leszögezte, hogy az államnak és az iskolának a szülők jogait tiszteletben kell tartani, majd azzal folytatta: nem tart attól, hogy kötelezettségszegési eljárás indul hazánk ellen a törvény miatt. A globális minimális társasági adóval kapcsolatban Orbán Viktor kijelentette, hogy az esetek többségében minden olyan törekvés, amely a gazdaság rugalmasságát csökkenti, az rossz és rontja a versenyképességet.

– fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint a jelenlegi magyar adórendszert elmozdítani az adóemelés irányába életszínvonal-csökkenést fog jelenteni. A kormányfő leszögezte: az a célja, hogy az ország ne hitelfelvevő, hanem hitelnyújtó legyen, valamint hogy a költségvetési hiány a nulla felé közeledjen vagy többletes legyen a büdzsé, az államadósság pedig szintén a nullát közelítse.

– közölte, majd hozzátette: az elfogadott költségvetés helyes, ezért megszavazta. A migrációval kapcsolatos kérdésre Orbán Viktor azt válaszolta, hogy a biztonságot előtérbe kell helyezni; erről szó lesz majd a jövő heti uniós csúcson is. Azt mondta, óriásit nőtt a migrációs nyomás, így ismét előkerült a kötelező átvétel.

– szögezte le, és úgy folytatta: a migráció nem iktatható ki, ám a megoldás nem az, hogy az illegális bevándorlókat ide vonzzuk; a cél, hogy minél hamarabb visszatérjenek az otthonukba. Kijelentette, hogy azokat az országokat kell segíteni, ahonnan elindulnak a migránsok.

– fogalmazott a miniszterelnök. Orbán Viktor szerint négy migrációs védvonal védi hazánkat: az első Afganisztán és Mali, ezt követi a Földközi-tenger és Törökország, a következő vonal Szerbia déli határa, majd pedig a szerb–magyar határ.

– nyilatkozta a kormányfő.

Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Jól ismert figura az alvilágban a választási irodánál parádézó egyik nehézfiú

Magyar ugar 2016 február 24.
A Nemzeti Választási Irodánál kedden balhézó és a szocialista Nyakó István népszavazási kezdeményezését megakadályozó nehézfiúk közül egyikük, Krakovszky Tibor kiváló kapcsolatokat ápolt a hírhedt Koszi-klán bűnbandával – értesült a PestiSrácok.hu. „Tibike” információink szerint korábban a diósdi kettős gyilkosságban is érintett banda egyik tagja mellett testőri feladatokat látott el, ráadásul - a közösségi portálon korábban még megtalálható - egyik fotóján együtt is pózolt a bűnszervezet tagjával.