Pesti Srácok

A kapuvári Jobbik korábbi vezetője inzultálta a Pride-on a Pesti TV stábját szivárványos dresszben (Videó!)

A kapuvári Jobbik korábbi vezetője inzultálta a Pride-on a Pesti TV stábját szivárványos dresszben (Videó!)

A Pesti TV stábja több támadást is kapott a hétvégi Pride-felvonuláson az elfogadó LMBTQ-fanoktól. Egyikük a Szabadság hídon sértegette két riporterünket, csatornánkat pedig minősíthetetlen jelzőkkel illette. A kedves úriember nem volt más, mint Hejner Krisztián, aki korábban a Jobbik kapuvári vezetője volt. Változnak az idők...

– kezdte Varga Ádám riporter kollégámmal a diskurzust Hejner, akit láthatóan nagyon felbőszített az elfogadás és a tolerancia jegyében, hogy a Pesti TV is kint forgatott.

Jobbikból a Pride-ra

PestiSracok facebook image

Hejner Krisztián amúgy civilben ingatlanközvetítő, de volt neki politikai karrierje is, hiszen korábban a Jobbik színeiben politizált, a kapuvári alapszervezet egyik vezetője volt. Ezen felül még a kuruc.info szélsőjobboldali portálon is publikált cikkeket: az egyikben például a felvidékieknek gyűjtött könyveket akkor, amikor bő tíz éve megjelent a szlovák nyelvtörvény.

Megkerestük Hejnert, hogyan vezet valakinek az útja a Kuructól addig, hogy szivárványos ujjatlanban vonagoljon a Pride-ig. Igencsak ingerült lett: tagadta, hogy inzultálta volna a Pesti TV stábját, hiába vannak erről képsorok. Állítása szerint azért lett csak "verbális szinten" agresszív, mert Vésey Kovács László és Varga Ádám provokálta őt már csak azzal, hogy a helyszínre mertek menni.

– mondta az, aki a jobbikosból Pride-os lett. Hejner a telefonban nehezményezte, hogy leadtuk a riportot és perrel fenyegetett minket. Érdeklődött, hogy honnan szereztük meg a telefonszámát; azzal már nem tudott mit kezdeni, hogy az fent van az egyik legnagyobb ingatlanközvetítő oldalon, ahol tételesen ő dolgozik.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!