Pesti Srácok

Felmostuk a padlót a bíróságon a szentesi jobbikos polgármesterrel

Felmostuk a padlót a bíróságon a szentesi jobbikos polgármesterrel

Novemberben írtunk arról, hogy a járvány elleni védekezéshez amúgy is „kritikusan hozzáálló” Szabó Zoltán Ferenc szentesi polgármester úgy ment be dolgozni, hogy a koronavírus tüneteit mutatta. A jobbikos politikus igen kínos helyreigazítási pert indított szerkesztőségünk ellen, amelyben lényegében elismerte felelőtlenségét, és még jogerősen el is bukta az ellenünk indított sajtópert.

Még tavaly novemberben írtunk arról, hogy míg Jakab Péter, a Jobbik elnöke épp potenciális gyilkosnak nevezte a miniszterelnököt, amiért nem zárta le az egész országot a koronavírus-járvány miatt, addig párttársa, Szabó Zoltán Ferenc szentesi polgármester nemcsak, hogy nem tartotta szükségesnek bevezetni a maszkviselést a forgalmasabb közterületeken, de annak ellenére, hogy maga is tüneteket mutatott, bejárt a hivatalba dolgozni. A képviselő egy igen kínos sajtó-helyreigazítási pert indított portálunk ellen, amelyben most a másodfokú ítélet is elutasította a keresetüket. A jobbikos politikus nem igazán tudott cikkünkön fogást találni, de tett egy halvány kísérletet, hátha bosszút állhat portálunkon, amiért megírtuk róla az igazságot. A polgármester legerősebb érve szerint valótlanul állítottuk, hogy

A Fővárosi Törvényszék másodfokon meghozott ítéletében azonban kiemeli: a cikkünkben megfogalmazott következtetésben

PestiSracok facebook image

Továbbá hozzáteszik, hogy

Mint az indokolásban kifejtik,

Összességében tehát elmondható: érthetetlen módon a jobbikos politikus abban reménykedett, hogy bár pártja hivatalos állásfoglalása ellenére „kritikusan” állt a koronavírus elleni védekezéshez, egy kis bírósági szőrszálhasogatás után elmondhatja majd, mégiscsak neki volt igaza, hogy nem több, hanem csak egy napon keresztül veszélyeztette környezetét. Ezúttal nem jött be a próbálkozás, Szabó Zoltán Ferenc pedig kénytelen lesz kifizetni a perköltséget, de ha nem tud leállni, még nekiállhat kalapozni...

Vezetőkép: MTI/Rosta Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!