Pesti Srácok

Lomnici Zoltán: Beke és Szőcs a magyar nemzet hősei, a magatartásuk pedig a megmaradásunkat tekintve rendkívül fontos

Lomnici Zoltán: Beke és Szőcs a magyar nemzet hősei, a magatartásuk pedig a megmaradásunkat tekintve rendkívül fontos

Négy év után szabadulhatott a napokban a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) kézdivásárhelyi, illetve erdélyi elnöke, akiket korábban koholt vádak alapján öt–öt évre letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bukaresti Legfelsőbb Bíróság. A székely fiatalok ügyét felkarolta a Fidesz országgyűlési képviselője, Bajkai István és a Lomnici Zoltán vezette Emberi Méltóság Tanácsa, amely Beke István és Szőcs Zoltán ártatlansága okán a román államfőhöz fordult kegyelemért, az RMDSZ szenátorával egyetemben. A két vádlott viszont azért nem kért kegyelmet, mert annak az lett volna az ára, hogy bűnösnek kellett volna vallaniuk magukat.

Több mint tíz évvel ezelőtt alapították meg az Emberi Méltóság Tanácsát, amelynek a legfőbb feladata a határon túli magyarok jogainak védelme – mondta a nemzetközi civilszervezet elnöke, Lomnici Zoltán, aki arról beszélt a PestiSrácok.hu-nak, hogy Bajkai István fideszes országgyűlési képviselővel és az RMDSZ szenátorával, Fejér László Ödönnel együtt hogyan segítettek a romániai börtönből a napokban szabadult két székely fiatalnak, Beke Istvánnak és Szőcs Zoltánnak, akik egy koncepciós per áldozatai lettek. Mint ahogyan arról korábban mi is beszámoltunk, a két fiatalembert a román hatóságok azzal vádolták meg, hogy házi készítésű bombát akartak robbantani Kézdivásárhely főterén 2015-ben, a december elsejei román nemzeti ünnepre szervezett katonai parádén. Akkor a Bukaresti Táblabíróság megalapozatlannak tartotta az ügyészség által összeállított vádirat nagyobb részét, és csak tizenegy, illetve tíz hónap börtönbüntetést rótt ki rájuk, annyit, amennyit korábban vizsgálati fogságban töltöttek. Ekkor Lomnici Zoltán már előre megjósolta, hogy ebből az ügyből a román titkosszolgálat és a román államhatalom egy olyan ügyet fog kreálni, amely a magyarok megfélemlítését célozza. Sajnos a jóslat beigazolódott, hiszen Beke és Szőcs végül öt–öt év börtönbüntetést kaptak.

Csak úgy kérhettek volna kegyelmet, ha elismerik, hogy bűnösök

Később Tőkés László közbenjárásával Lomnici Zoltán és Bajkai István felkarolták a két székely férfi ügyét, az RMDSZ szenátora, Fejér László Ödön pedig jelezte, hogy már beadtak egy kegyelmi kérelmet a két fiatal ügyében – amit velük egyeztettek is –, amelyben arra kérték a román államfőt, hogy engedjék őket szabadon, hiszen ártatlanok, de ez nem vezetett eredményre. Később az Emberi Méltóság Tanácsával együtt Fejér László Ödön újra beadott egy kérelmet, de hiába. Ennek ellenére a székely fiatalok hálásak voltak az értük tett törekvésért, hiszen ők azért nem kértek kegyelmet, mert azt csak akkor kapták volna meg, ha beismerik a bűnösségüket, amit nem akartak megtenni. A szenátus tagjaként viszont Fejér László Ödön és Lomnici Zoltán kihallgatást kértek a székely politikai foglyok kiszabadítása érdekében, de a román hatóságok ezt is megtagadták.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta portálunknak az Emberi Méltóság Tanácsának elnöke.

Nem sok remény van a kárpótlásra

Beke és Szőcs elítélése minden alapot nélkülözött, amire Fejér László Ödön, Bajkai István és Lomnici Zoltán számos alkalommal felhívta a figyelmet. Arra a kérdésre, hogy számíthatnak-e bármilyen kárpótlásra a jogtalanul elítélt fiatalok, az elnök azt mondta:

Lomnici Zoltán szerint Beke István és Szőcs Zoltán a magyar nemzet hősei, és a nemzet megmaradása szempontjából ez a magatartás rendkívül fontos.

Fotó: PS

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.