Pesti Srácok

Mikor kezdi mentegetni Návai Anikót a baloldali média?

Mikor kezdi mentegetni Návai Anikót a baloldali média?

Návai Anikó szerint, ami vele történt, egy hónapok óta tartó kampány része, amely elsősorban a Hollywood Foreign Press Association (HFPA) ellen irányul, amelynek ő is tagja. Miért kellene másképp csinálnom bármit? – tette fel a kérdést. Mint arról korábban mi is beszámoltunk, Návai meghamisította a Scarlett Johanssonnal készült interjúját, amit a Nők Lapja pedig gyorsan eltávolított a lap tájékáról. Az újságírónő azt mondta a 168 Órának, hogy a Johanssonról írt anyagának címéből is kiderül, hogy egy retrospektív anyagról van szó. Ami akkora lódítás, hogy nincs ember, aki elhinné. Új interjúnak tűnik, azt is akarta sugallni Návai Anikó, de később aztán zavarában belebukik a mesébe.

A PestiSrácok.hu is beszámolt arról, hogy Návai Anikó, a Nők Lapjában és a baloldali propagandalap 24.hu-n is tevékenykedő sztárriporter egy interjút közölt, ahol állítása szerint Scarlett Johannsonnal beszélgetett, ám az interjúról kiderült, hogy kamu. Valójában a ScreenRant 2020. novemberi, a Fekete Özvegy (Black Widow) budapesti forgatása kapcsán közölt írásából származó idézeteket használt fel sajátjaként a forrás feltüntetése nélkül, amelyet korábbi anyagai felhasználásával készített. Ezt az anyagot aztán friss, exkluzív interjúként adta el és népszerűsítette a közösségi médiában. Az ügyet követően a Nők Lapja úgy tett, mintha ők maguk semmiről sem tehetnének, és gyorsan kirúgták a csaló újságírónőt.

Návai ezt követően azt is kifejtette: a Golden Globe-okat kiosztó szervezet, a Hollywood Foreign Press Association (HFPA), amelynek ő maga a magyar tagja, hónapok óta kritikák kereszttüzében áll. Valóságos világméretű összeesküvést vizionál a csaláson lebukott újságíró. A Hollywood Foreign Press Association kora tavasz óta bojkott alatt áll, ami azt jelenti, hogy a PR-cégek összefogtak, hogy a sztárok nem adnak interjút a HFPA újságíróinak.

PestiSracok facebook image

– számol be az esetről Návai Anikó. A sztárriporter szerint, ha egy újságírónak megtiltják, hogy korábbi interjúiból dolgozzon, akkor megtiltják azt, hogy írjon. Ez persze nem igaz, ugyanis ezt jelölni kell, viszont ő új és exkluzív interjúként harangozta be a "munkáját". Az persze nem tudható, hogy a Nők Lapja tudott-e eleve a csalásról, vagy csak tökéletesen tájékozatlanok voltak. Návai legabszurdabb mentegetőzése pedig ez volt:

Nyilván a Walt Disney cég rendkívül hálás Návai Anikónak, hogy álinterjút csinált, Scarlett Johansson pedig feltehetően meghatódott, hogy a hollywoodi tudósító segít neki több pénzt keresni.

Návainak nem ez az első publikációja, ami bűzlik: már 2012-ben gyanúba került a Népszabadság akkori szerkesztőségénél. A plágium gyanúja két korábbi interjúban is felmerült, ahol Ruben V. Nepales újságíró interjúinak részletei bukkannak fel hasonlóan a mostanihoz, illetve számos spekulatív, vagy egyszerűen elérhető, semmitmondó információ teszi gyanússá az anyag exkluzivitását. Állítólag egy Roman Polanski- és egy Johnny Depp-interjúval is csalt Návai Anikó – írja az Origo. Návai Anikótól a korábbi gyanús esetek után csak videóanyagot lehetett volna elfogadni, mivel ott jóval kisebb a hamisítás és csalás esélye. A Nők Lapja azonban nem így tett, és most próbál valahogyan kikerülni a megmagyarázhatatlan helyzetből.

Meg kell említeni: Návai újabb gyanús ügyeit a Média1 nevezetű blog hozta nyilvánosságra, hogy ezzel is védje a Central Media tulajdonában lévő Nők Lapját. A blogot többször összefüggésbe hozták a 24.hu-t is kiadó Central Media konglomerátummal, bár Szalay Dániel főszerkesztő emiatt több pert is indított. Mivel az álinterjú a baloldal egyik, mondhatni fellegvárában jelent meg, már csak várni kell és leadni a tippeket, hogy a többi baloldali propagandamédium mikor kezdi mentegetni Návai Anikót.

Forrás: Origo

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.