Pesti Srácok

Alakulóban az új konzervatív EP-frakció – A 444 már meg is kezdte a látens nácizást

Alakulóban az új konzervatív EP-frakció – A 444 már meg is kezdte a látens nácizást

A miniszterelnök szombaton Varsóban munkaülésen vesz részt – reagált az ATV megkeresésére Havasi Bertalan nem sokkal azután, hogy a 444 már új szélsőjobboldali tömörülés megalapításáról írt Salvini, Kaczyński és Orbán Viktor vezetésével. Bár a frakció még meg sem alakult, a liberális mainstream média már támadásba is lendült, előre nácizva az új szövetséget. A támadások kapcsán Novák Katalin a "szélsőjobboldali" frakcióról szóló hírre úgy reagált: "a 444 hol olyan eseményről ír múlt időben, ami meg sem történt, hol arról ír kijelentő módban, amiről csak fantaziál".

– ezt válaszolta Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke az ATV megkeresésére – olvasható a csatorna online felületén. Az ügy előzménye, hogy a 444.hu egyből nácit kiáltott és megírta:

PestiSracok facebook image

A 444 állítása barokkos túlzás, amely nemcsak a tömörülés szélsőjobboldali mivoltára vonatkozik, hanem a létezésére is. Novák Katalin családügyi miniszter az ATV-nek cáfolta, hogy az együttműködés a 444 szerint leírtaknak megfelelően jönne létre:

Novák Katalin a csatorna azon kérdésére, hogy a német AfD-vel közös frakcióban ülnek-e majd a fideszesek, ahogy a 444.hu írta, kifejtette:

Ezzel tehát újabb meccset vesztett a 444 a valóság ellen, ezúttal 2:0-ás arányban, hiszen két állításból kettő is hamisnak bizonyult. A lap állítása szerint – ami egyébként az ATV szerint megegyezik a lengyel elnökválasztáson 2020-ban indult Szymon Hołownia lengyel politikus Twitter-bejegyzésével – "a Fidesz és a PiS az új frakcióban olyan pártokhoz csatlakozik, mint a Matteo Salvini-féle olasz Liga, az osztrák Szabadságpárt, Marine Le Pen Nemzeti Tömörülése és a német AfD", miután az új EP-frakció lényegében a 2019-ben alakult, szélsőjobbos-euroszkeptikus Identitás és Demokrácia frakció kibővítését jelenti.

Forrás: 444/ATV; Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!