Pesti Srácok

Őszintén és jó szívvel ajánlja a kisgyermekek Covid-oltását? - kérdeztük Velkey Györgytől, a Bethesda főigazgatójától a Plebejus Polbeatben (videó)

Őszintén és jó szívvel ajánlja a kisgyermekek Covid-oltását? - kérdeztük Velkey Györgytől, a Bethesda főigazgatójától a Plebejus Polbeatben (videó)

Dr. Velkey György, a Magyar Református Egyház a járvány elleni küzdelemben és különleges betegségek gyógyításában kiemelt szerepet vállaló Bethesda Gyermekkórház főigazgatója, gyermek-aneszteziológus volt a Plebejus Polbeat vendége, akit Varga Ádám és Huth Gergely arról is megkérdezett, hogy őszintén és jó szívvel tudja-e ajánlani a gyermekek Covid-elleni vakcináját? A neves orvos válaszából kiderült: sokan alábecsülik a koronavírus-fertőzés veszélyét a gyermekekre, habár Magyarországon már több száz kiskorú került kórházba súlyos betegen, sokszervi gyulladással, bár szerencsére eddig mindegyikük életét sikerült megmenteni. A serdülőknél pedig gyakoriak a felnőttekéhez hasonló következmények, közülük sokan lélegeztetőgépre kerültek a közelmúltban. Velkey György nézőinket is arra kérte, bízzanak az orvostudományban, hiszen az oltást is világszerte begyűjtött hihetetlen mennyiségű adat feldolgozása és tanulsága alapján ajánlják jó szívvel.

A teljes beszélgetést, amelyben a kérdezők a járvány körüli összeesküvés(elmélet)ekre és más filozofikus és könnyedebb témákra is kitérnek Velkey Györggyel, a

Pesti TV oldalán ITT tudják megnézni!

A Plebejus Polbeatet minden csütörtökön este hét órakor rögzítjük az R56 Szabadságharcos Sörözőben (II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél) nézőink bevonásával. Az adás szombat este nyolckor látható a Pesti TV műsorán, majd visszanézhető a pestitv.pestisracok.hu oldalon.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!