Pesti Srácok

Minél nagyobb a mellény, annál nagyobb a bukás – Politikai Hobbista Dunai Mónikával (videó)

Minél nagyobb a mellény, annál nagyobb a bukás – Politikai Hobbista Dunai Mónikával  (videó)

Fleck Zoltánék úgy tervezték, hogy a választások után egy rövid időre, amíg leszámolnak mindenkivel, felfüggesztik a jogállamiságot. Ezzel indokolták a srácok a Hobbistában, hogy ugyan illetlenség a földön fekvő ellenzéket rugdosni, de egy napig belefér. Ugyanis nem kevés szemétséget és fenyegetést fújt össze a szél az elmúlt években, egy napig cserébe lehessen már kiröhögni a haladó baloldaliakat. A választások után nem érvényesült maradéktalanul az illemkódex a Hobbistában.

Mert hát az történt, hogy a jobboldal úgy elverte a baloldalt, hogy csak na. Az összefogás a parlamenti mandátumoknak még az egyharmadát sem szerezte be, pedig kétharmadról álmodoztak. És mindez nem jöhetett volna létre MZP nélkül, aki kontrollvesztett messiásként tombolta végig a kampányt.

A második félidőben Dunai Mónika, a XVII. kerület, azaz Rákosmente ismételten megválasztott fideszes képviselője volt a Hobbista vendége. Az előzetes várakozásokkal szemben a kormánypárt sokkal jobban szerepelt Budapesten; az ellenzék csak kb. 6%-kal szerzett több szavazatot, míg a választást megelőzően még 15%-os különbséget vizionáltak. Két egyéni mandátumot is sikerült megszerezni, ebből az egyik Dunai Mónikáé. Szerinte ő, mint képviselő azért tudott az előző ciklusban is sikeres lenni, és most is behúzni a körzetet, mert kiváló az együttműködés a kerületi – szintén fideszes – polgármesterrel és a kormánnyal is; sőt, Tarlós idejében a főpolgármesterrel is, és ezért tudott ennyit fejlődni az elmúlt években a körzet (amelyhez Kőbánya egy része is tartozik). Meg persze a rengeteg munka, amit a kampánycsapat és az aktivisták beletettek a győzelembe. És hogy mikor érezte először, hogy meglesz ez? Az adásból kiderül...

Az egész adás megtekinthető itt.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!