Pesti Srácok

Varga Judit: Készen állunk a megegyezésre!

Varga Judit: Készen állunk a megegyezésre!

Az igazságügyi miniszter a Facebook-oldalán jelentette be, hogy megválaszolta a Brüsszel által feltett kérdéseket, majd Répássy Róbert tett közzé nyilatkozatot arról, hogy 5 százalék alá csökkentik az egyszereplős közbeszerzési arányt. Bár vannak uniós országok, ahol ez magasabb - sérelmezte a “kettős mércét”.

Varga Judit Facebook-posztjában azt írta: szokásukhoz híven időben megküldték a válaszunkat a Bizottság jogállamisági kondicionalitás levelére.

– közölte.

Mint ismert, Brüsszel először hazánkkal szemben vetette be a jogállamisági mechanizmust, közvetlen a választások után. Répássy Róbert, az IM államtitkára szerint a levélben a jog nyelvén, a tények talaján állva a többi tagállam helyzetére is kitekintve írtak Ursula von der Leyenéknek. A válaszlevélben számon kérik a Bizottságon az uniós jog és az Európai Bíróság által előírt követelményeket, a tagállamok közötti egyenlő bánásmód elvének a tiszteletben tartását és a kettős mérce tilalmát is. Emellett a magyar kormány levelében a tagállami alkotmányos hagyományok és jogrendszerének sajátosságainak a figyelembe vételére, a kormányzati intézkedésekre is rámutatnak, amelyek még inkább alaptalanná teszik a Bizottság kifogásait. Még a Bizottsággal is hajlandóak “sakkozni”… Répássy Róbert azzal a példával illusztrálta az érveket, hogy bár az Európai Bizottság szerint nem elfogadható a 20 százalék fölötti egyszereplős közbeszerzési arány, 18 EU tagországban ez magasabb 20 százaléknál, 5 uniós tagországban pedig a magyarországi értéknél is magasabb.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott, majd azzal folytatta, hogy Magyarország a jogállamisági küzdelemben is a béke pártján áll, a tét nem kicsi, ezer milliárdokról van szó.

Forrás: Facebook, ATV

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!