Pesti Srácok

Az ex-ATV-s előző páciense már megbukott, a következő felkészül – Simon András hozzászokhatott a bukáshoz (videók!)

Az ex-ATV-s előző páciense már megbukott, a következő felkészül – Simon András hozzászokhatott a bukáshoz (videók!)

Most, hogy Simon András állítólag átigazol a totálisan megbukott kapitánytól a totálisan bukófélben levő főpolgármesterhez, érdemes megemlékezni néhány emlékezetes pillanatről. Arról, hogy honnan igazolt el, és mi várhat rá. A szerencsétlen Márki-Zay összevissza beszélt, erre odarakták Simont, hogy aztán rendületlenül folytassa ámokfutását. Most jön Karácsony, akit – mint videónkból kiderül – egyik helyettese, a momentumos zseni, Kerpel-Fronius Gábor buktat le – ja, és önmagát is. Ráadásul az ex-ATV-s pácienseit éppen az ATV-ben járatták le. Szóval nehéz dolga lesz Simon Andrásnak, bár már hozzászokhatott a bukásokhoz.

Egészen valószerűtlen jelenet játszódott le az ATV Egyenes beszéd című műsorában tavaly decemberben. A műsorvezető, Rónai Egon Kerpel-Fronius Gábor főpolgármester-helyettessel (Momentum) beszélgetett a Városháza-botrányról. Arra a kérdésre, hogy az épületegyüttes eladása volt-e valaha napirenden, Kerpel-Fronius azt válaszolta, hogy tavaly novemberben a fővárosi kabinettel megvitattak egy dokumentumot, ami „megnézte, hogy mit lehet kezdeni a Városházával”. Ezek után azt is beismerte, hogy ezt a dokumentumot személyesen Karácsony Gergely rendelte meg, és valóban szerepelt benne az, hogy „meg lehet fontolni a Városháza épületének az eladását”. A beszélgetés akkor vett igazán kínos fordulatot, amikor a műsorvezető arra volt kíváncsi, hogyan került az előterjesztés a fővárosi kabinet elé – ekkor az alábbi párbeszéd zajlott le a stúdióban:

Műsorvezető: Ki volt az előterjesztő, arra emlékszik?

Kerpel-Fronius: Ööö... azt hiszem, hogy ööö... részben én.

PestiSracok facebook image

Műsorvezető: De milyen érdekes... azért ez így. Nem emlékszik rá?

Kerpel-Fronius: De.

Na, ezeknek tényleg kell ott a városházán egy belevaló kommunikációs tanácsadó, ha már az előzőt, Kálmán Olgát a parlamentbe sodorta az élet, vagyis Gyurcsány Ferenc.

És itt emlékezzünk meg az előző főnök, MZP egyik emlékezetes alakításáról. A kapitány alaptézise az volt – és ezt Simon arcába mondta –, hogy Orbán Viktor egy személyben felelős az orosz–ukrán háborúért. Aztán persze jött a szokásos: nem ezt mondtam. Élvezzék ezt a videót!

Szóval ezeken nem segít semmilyen kommunikációs tanácsadó – legkevésbé a szerencsétlen Simon András.

Fotó: képernyőfotó

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!