Pesti Srácok

Tovább bonyolítja a baloldal: Csárdi szerint nem mond igazat az amerikai pénzekről Márki-Zay

Tovább bonyolítja a baloldal: Csárdi szerint nem mond igazat az amerikai pénzekről Márki-Zay

Egyre nagyobb a káosz az ellenzéki térfélen az amerikai kampányfinanszírozás kapcsán. Legutóbb maga Márki-Zay Péter csavart egyet a szálakon kijelentve, ő nem tudja, hogy mire költöttek, de azt biztosan egyeztették a hatpárti ellenzékkel. A pártok abban egyetértenek MZP-vel, hogy nem tudják ki, mire költött, a Momentum, a DK, az LMP és a Jobbik azonban biztosan tudni véli, hogy nem külföldi pénzből kampányoltak. Vagyis senki nem tud semmit, csak azt, hogy nekik semmi közük semmihez– még ahhoz sem, amiről nem is tudnak. Világos, nem?

Ekkor lépett a képletbe újra Márki-Zay Péter, aki elmagyarázta, éppenhogy csak ő az egyetlen a baloldalon, aki semmit sem tud a pénzek felhasználásáról, mivel nem ő költötte azt el, hanem a kampánymenedzsment. Ezt a csapatot azonban a hat párt felügyelte, vagyis a Kapitány szerint nehezen elképzelhető, hogy ne tudtak volna az ellenzéki koalíció tagjai a pénzek felhasználásáról.

Márpedig a baloldali politikusok tagadnak, Ungár Péter például sejtelmesen úgy fogalmazott, a pénzzel

PestiSracok facebook image

Ezt követően a 24.hu megkeresésére Márki-Zay úgy reagált,

A PestiSrácok.hu a témában Csárdi Antalt, az LMP országgyűlési képviselőjét arról kérdezte, hogy végülis ki nem mond igazat.

– fogalmazott Csárdi. Portálunk kérdésére pedig megerősítette, Márki-Zay szerinte valótlanul állítja, hogy az ellenzéki pártoknak tudniuk kellett volna a közel 2 milliárd forintos támogatásról.

Fotó: PS

Ajánljuk még

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.