Pesti Srácok

Az EU-nak nem áll érdekében egy elhúzódó háború (Galériával)

Az EU-nak nem áll érdekében egy elhúzódó háború (Galériával)

Hétfőn ülésezett az Országgyűlés európai ügyek bizottsága, amelyet Dr. Bóka János európai uniós ügyekért felelős államtitkár nyitott meg értékelő beszédével.

A politikus kiemelte, a tavalyi év az Ukrajna elleni orosz agresszióra adott válaszok jegyében telt el. Szerinte az Európai Unió kezdetektől fogva azt képviselte, hogy Ukrajna integritását és egységét meg kell őrizni. Hozzátette, remélhetőleg minél előbb a tárgyalási narratíva kerül előtérbe, ugyanis az Európai Uniónak nem áll érdekében egy elhúzódó háború. Az államtitkár értékelte az unió energiapolitikáját, többek között a Repower EU csomagot is. Úgy fogalmazott, az orosz energiafüggőség enyhítésre létrehozott csomagból sajnálatos módon kevésbé részesültek azok a tagállamok, akik a legjobban függenek az orosz energiahordozóktól.

Pozitívan értékelte, hogy Albánia megkezdte az Európai Unióval a csatlakozásról szóló tárgyalásokat, hozzájuk csatlakozhat hamarosan Észak-Macedónia is. Az államtitkár beszélt továbbá az EU-s források folyósításáról is. Úgy fogalmazott, az egyik akadálya a kifizetéseknek az úgynevezett kondicionális eljárás, amely ügyben hosszas tárgyalásokat folytatott a magyar kormány az Európai Bizottsággal. Hiába teljesítette Magyarország a bizottság követeléseit, újabb feltételeket szabtak a források kifizetéséhez. Bóka János hozzátette, az Európai Tanács felszólította a Bizottságot, hogy vizsgálják felül az eljárást. Beszélt továbbá arról a kérdésről is, hogy az Európai Parlament beterjesztene egy javaslatot a tagállamok vétójogának eltörlésére. Az államtitkár szerint nem jó irány, ha a az értelmes vitákat felváltja a politikai nyomásgyakorlás. Hozzátette, nem lenne szerencsés az egyhangú döntéshozatal visszaszorítása.

Nyitókép: PS/Hatlaczki Balázs

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Jól ismert figura az alvilágban a választási irodánál parádézó egyik nehézfiú

Magyar ugar 2016 február 24.
A Nemzeti Választási Irodánál kedden balhézó és a szocialista Nyakó István népszavazási kezdeményezését megakadályozó nehézfiúk közül egyikük, Krakovszky Tibor kiváló kapcsolatokat ápolt a hírhedt Koszi-klán bűnbandával – értesült a PestiSrácok.hu. „Tibike” információink szerint korábban a diósdi kettős gyilkosságban is érintett banda egyik tagja mellett testőri feladatokat látott el, ráadásul - a közösségi portálon korábban még megtalálható - egyik fotóján együtt is pózolt a bűnszervezet tagjával.