Pesti Srácok

Óriásit bukott a bíróságon Szombathely szoci polgármestere

Óriásit bukott a bíróságon Szombathely szoci polgármestere

Nemény András sikeresen bebizonyította, hogy a joghoz sem ért jobban mint a városvezetéshez. A polgármester ugyan néhány száz ezer forint ingyen zsebpénzt remélt, helyette akkora pofont kapott a Veszprémi Törvényszéken, hogy a fal adta a másikat. A végzés már jogerőre is emelkedett.

Szombathely szocialista polgármestere mélyen sérelmezte, hogy a PestiSrácok.hu céges ügyeiben turkált és BT-je adózási körülményeit állította pellengérre. Pert indított, magánemberként is és a Nemény BT. nevében is, hátha sikerül jól lehúzni, s ezzel megrendszabályozni a szerzőt.

Személyiségi jogi perben szerették volna a jó hírnév megsértését megállapíttatni. Nemény Andrásnak, aki maga is jogász, még a baloldal egyik csodafegyvereként perek sorában alkalmazott Kummer Ákos ügyvéddel együttesen sem sikerült a Polgári Törvénykönyv vonatkozó passzusait megfelelően értelmezni. Így történhetett, hogy nem a kiadóval szemben, hanem a cikk szerzőjével szemben indították meg a pert. Mondhatnánk így jár, akinek a gondolkodását személyes negatív érzelmei annyira elhomályosítják, hogy ha már fejből nem megy az a fránya PTK, legalább ráguglizzanak. Nemény cégének ügyeit ugyanis az a Füssy Angéla firtatta a PS-en, aki nem kevés borsot tört már a szombathelyi baloldal orra alá, többek közt azzal, hogy Czeglédy Csaba büntetőügyéről a büntetőeljárást is segítő tényfeltáró cikkeket közölt.

PestiSracok facebook image

A Ptk. 6:540. paragrafusának első bekezdése azonban világosan kimondja, hogy polgári jogi felelőssége ilyen esetekben a kiadónak van, amennyiben a szerző annak alkalmazottja. Sem Nemény, sem baloldal sztárjogásza nem vette a fáradtságot sem, hogy Füssy jogviszonyának utánajárjon, így aztán nem csak sérelemdíjban reménykedtek hiába, az eljárási költségekkel is csak saját magukat rövidítették meg.

A Veszprémi Törvényszék kimondta, hogy legnagyobb részt még csak meg sem vizsgálhatta érdemben a kérvényüket, mivel annyival sem voltak tisztában kit kell perelni…

Vezető kép: Facebook
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!