Pesti Srácok

Mit titkolhat az újpesti polgármester?

Mit titkolhat az újpesti polgármester?

Néhány hete fakadt ki kollégáira Trippon Norbert újpesti DK-s alpolgármester, aki szerint a 2022-es, súlyos hibákat tartalmazó zárszámadás kapcsán „bebizonyosodott, hogy a hivatal érintett dolgozóinak nem sikerült precízen, pontosan és lelkiismeretesen dolgozniuk”. Az alpolgármester ennek következtében kijelentette: rendet kellene tenni a polgármesteri hivatalban, aminek – úgy véli – a jegyző a felelőse.

Mint ismeretes, Trippon Norbert DK-s (ál)polgármester kirúgta dr. Dallos Andreát, Újpest jegyzőjét. Úgy tűnik, hogy a történetben mindenki ludas, de egy dolog biztos: Újpesten valóban nagy kupleráj van, ahogy Trippon fogalmazott. A Fidesz–Újpestért Egyesület frakciójának az a véleménye, hogy dr. Dallos Andrea jegyzőnek azért kell távoznia, mert gondolkodás nélkül, törvénytelenségekhez is a nevét adva.

– írja az újpesti Fidesz frakcióvezetője Facebook-oldalán. Lehet, hogy egyre több újpesti bánja meg, hogy 2019-ben a baloldali ellenzékre szavazott, hiszen a IV. kerületben teljes a káosz, hiszen a bábként himbálózó Déri Tibor és DK-s tartótisztjei a Gyurcsány-féle összeomlást prezentálják. Azt az újpesti jegyzőt rúgták ki, aki Nagy István fideszes frakcióvezető szerint ugyanúgy tagja volt a dilettáns bandának, ám most a belső tisztogatás áldozata lett.

PestiSracok facebook image

Hiába kerestük ez ügyben az újpesti polgármestert, cikkünk megjelenéséig nem válaszolt megkeresésünkre. Az ominózus testületi ülés hanganyagai, ahol a DK-s (ál)polgármester kifakadása történt, a mai napig nem elérhetőek. Mit titkolhat az újpesti városvezetés, mit titkolhat Déri Tibor? Miért nem akarják, hogy az átlag polgár megtekinthesse az újpesti ülés felvételeit? Hamarosan kiderül!

Kiemelt kép: PS/Hatlaczki Balázs

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!