Pesti Srácok

Mit titkolhat az újpesti polgármester?

Mit titkolhat az újpesti polgármester?

Néhány hete fakadt ki kollégáira Trippon Norbert újpesti DK-s alpolgármester, aki szerint a 2022-es, súlyos hibákat tartalmazó zárszámadás kapcsán „bebizonyosodott, hogy a hivatal érintett dolgozóinak nem sikerült precízen, pontosan és lelkiismeretesen dolgozniuk”. Az alpolgármester ennek következtében kijelentette: rendet kellene tenni a polgármesteri hivatalban, aminek – úgy véli – a jegyző a felelőse.

Mint ismeretes, Trippon Norbert DK-s (ál)polgármester kirúgta dr. Dallos Andreát, Újpest jegyzőjét. Úgy tűnik, hogy a történetben mindenki ludas, de egy dolog biztos: Újpesten valóban nagy kupleráj van, ahogy Trippon fogalmazott. A Fidesz–Újpestért Egyesület frakciójának az a véleménye, hogy dr. Dallos Andrea jegyzőnek azért kell távoznia, mert gondolkodás nélkül, törvénytelenségekhez is a nevét adva.

– írja az újpesti Fidesz frakcióvezetője Facebook-oldalán. Lehet, hogy egyre több újpesti bánja meg, hogy 2019-ben a baloldali ellenzékre szavazott, hiszen a IV. kerületben teljes a káosz, hiszen a bábként himbálózó Déri Tibor és DK-s tartótisztjei a Gyurcsány-féle összeomlást prezentálják. Azt az újpesti jegyzőt rúgták ki, aki Nagy István fideszes frakcióvezető szerint ugyanúgy tagja volt a dilettáns bandának, ám most a belső tisztogatás áldozata lett.

PestiSracok facebook image

Hiába kerestük ez ügyben az újpesti polgármestert, cikkünk megjelenéséig nem válaszolt megkeresésünkre. Az ominózus testületi ülés hanganyagai, ahol a DK-s (ál)polgármester kifakadása történt, a mai napig nem elérhetőek. Mit titkolhat az újpesti városvezetés, mit titkolhat Déri Tibor? Miért nem akarják, hogy az átlag polgár megtekinthesse az újpesti ülés felvételeit? Hamarosan kiderül!

Kiemelt kép: PS/Hatlaczki Balázs

Ajánljuk még

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.

Kész Chicago! - Egymást dobták fel Az Akta kamerája előtt a háborúzó ercsi romák

‎PS Riport 2024 szeptember 12.
Ercsibe látogatott az Akta stábja - arra a Budapesttől fél óra távolságra fekvő településre, amit a helyi cigány családok háborúi és viselt dolgai miatt a magyar Chicagónak is tartanak. Néhány hete éppen azzal kerültek a hírekbe, hogy több tucatnyian estek egymásnak fényes nappal, puskákkal, pisztolyokkal, vascsövekkel. A történtek után a rendőrök 15 főt őrizetbe is vettek. Hogy mi történt arról merőben mást állít a két érintett népes család - mindegyik a másikat állítja be a támadónak, a felelősnek és nem csak annak. Az Akta stábját mind a két család, Baloghék és Gomanék is fogadták és beszéltek. Felvételeket, videókat adtak.