Pesti Srácok

Elméletben felújítja, gyakorlatban pusztulni hagyja az MSZP volt székházát a titokzatos külföldi tulajdonos (Videó)

Húsz év után is lepukkanva rontja a II. János Pál pápa tér látképét a volt MSZMP székház. Pikó Andrásék ugyan nem törődnek a rájuk bízott kerület összképével, de valaki mégis megvette a romos ingatlant, hogy ki, azt még az oda törmeléket behordó munkások sem tudják. Megkérdeztük Vörös Tamást, Józsefváros Fidesz-frakcióvezetőjét, hogy mit gondol az áldatlan állapotokról.

Amint arról korábban beszámoltunk, munkások egy csapata az utóbbi időben többször is építési törmeléket és alapanyagokat vitt be az MSZP volt józsefvárosi székházába, láthatóan ismerték a járást, és kulcsuk is volt a lezárt ingatlanhoz. Mikor megkérdeztük, hogy tudják-e kié az ingatlan, csupán annyit válaszoltak, hogy egy külföldi vállalkozó vásárolta meg a romos épületet, és azt állították felújítás készül.

Szerdán ismét meglátogattuk a volt székház területét, ahonnan időközben rejtélyes módon eltűnt a felújítási munkálatokra figyelmeztető tábla. Megkérdeztük Vörös Tamást a kerület fideszes képviselőjét, hogy tudnak-e arról, kinek a tulajdonába került az épület. A politikus kérdésünkre válaszolva azt mondta, hogy az ügyben ők is a sajtóból tájékozódnak, Pikóék semmiféle felvilágosítást nem nyújtottak a befektető kilétéről, azonban felhívta rá a figyelmet, hogy a baloldal, mint az országban mindenütt, a VIII. kerületben is a külföldi érdekeket tartja szem előtt, a helyiek kárára.

Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!