Pesti Srácok

Kompromisszum Brüsszelben, kilátástalanság az ukrajnai harcmezőn – Stefka, Spöttle és Huth ma este a Polgári Mulatóban!

Gesztenyéskert, Pesti TV búcsúbuli
Gesztenyéskert, Pesti TV búcsúbuli

A mai brüsszeli kompromisszum, az EU totalitárius időket idéző jogdiktatúrája, a magyar és európai jobboldal mégis egyre növekvő ereje és az egyre kilátástalanabb háborús helyzet lesz a témája a ma este rendkívüli Polbeatnek, amire a pesti Polgári Mulató meghívására kerítünk sort, Stefka István, a PestiSrácok.hu tiszteletbeli főszerkesztője, Huth Gergely főszerkesztő és Georg Spöttle kollégánk, biztonságpolitikai szakértő közreműködésével. Jöjjön el csütörtök este Ön is a Polgári Mulatóba, a pesti Kossuth Lajos utca 17-be. Kapunyitás 18 órakor, kezdés 18.30-kor! A beszélgetés szünetében alkalom nyílik a találkozásra, a Revolution'56 Szabadságharcos Söröző zárva tartása óta elmaradó közönségtalálkozóra is. Várjuk szeretettel Önöket!

Az esemény oldala itt érhető el!

A vezető kép 2022 májusában, a Gesztenyéskertben készült, a PestiSrácok.hu tízéves születésnapi rendezvényén.

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.