Pesti Srácok

Németh Szilárd a PS-nek: szimbolikus, hogy a szabadságharcos Wittner Mária születésnapja idén az EP-választások napjára esik

Németh Szilárd a PS-nek: szimbolikus, hogy a szabadságharcos Wittner Mária születésnapja idén az EP-választások napjára esik

"Nem pártoskodásra, nem széthúzásra van szükség, hanem egész egyszerűen oda kell állni amellé, ami mindannyiunk, ami az egész magyar közösség, egész Magyarország érdeke" - fogalmazott portálunknak Németh Szilárd a Fidesz alelnöke, aki szimbolikusnak nevezte, hogy idén a szabadságharcos Wittner Mária születésnapja az EP-választások napjára esik. A Fidesz alelnöke a „Készültem az útra” című vándorkiállítás utolsó csepeli állomásának megnyitóján portálunknak kiemelte, Wittner Mária ellent mondva a gonosznak és a gyűlölködésnek mindig a béke pártján állt, hiszen élete során azt vallotta: "csak a békével, csak a szeretettel, csak az összefogással tudunk előbbre menni".

Utolsó állomásához érkezett a Wittner Mária életét és örökségét bemutató „Készültem az útra” című vándorkiállítás hétfőn Csepelen. A Patrióták által életre hívott tárlat idén február 25-én, a Kommunizmus áldozatainak emléknapján indult zarándokútjára Dunakesziről, a József Attila Művelődési Házból, hogy aztán nyolc helyszín után végül a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián találjon befogadóra. A Patrióták szervezésében a programsorozatot egy Wittner Mária életével foglalkozó konferencia is színesítette, ahol az ’56-os hőst méltató Ferencz Orsolya úgy jellemezte alakját,

Az ünnepélyes megnyitót követően – ahol többek között Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is felszólalt – Németh Szilárddal, a kiállítás védnökével, a Fidesz alelnökével beszélgettünk a kiállítás eredményeiről és üzenetéről. Mint elöljáróban felidézte, Wittner Máriát ugyan a ’90-es években ismerte meg, de az ’56-os hősről szamizdatokon már lehetett korábban is olvasni. Megismerkedésükkor az volt a benyomása, hogy

PestiSracok facebook image

Németh Szilárd ugyanakkor kiemelte, a Patrióták, és vezetőjük, Hetzmann Róbert úgy tervezték meg az eseménysorozatot, hogy az Wittner Mária életére is rezonáljon, így indult a kiállítás a Kommunizmus áldozatainak emléknapján, hogy végül a június 4-ei Nemzeti összetartozás napjába torkolljon. Németh Szilárd ezen felül szimbolikusnak nevezte, hogy az ’56-os hős születésnapja az idén egybe esik az EP-választásokkal, amelynek a tétje most béke vagy háború. Kiemelte, Wittner Mária ellentmondva a gonosznak és a gyűlölködésnek mindig a béke pártján állt, hiszen élete során azt vallotta,

Németh Szilárd úgy vélte, csak akkor lehet sikeres a béke melletti kiállás, ha széthúzás helyett összefog, összekapaszkodik a magyar társadalom,

Az Fidesz alelnöke szerint a Békemeneten is ez fogalmazódott meg, miszerint

Vezetőkép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!