Pesti Srácok

Rétvári Bence csattanós választ adott a magyarországi szegénységgel riogató baloldalnak

Rétvári Bence csattanós választ adott a magyarországi szegénységgel riogató baloldalnak

„Bezzeg Románia is megelőzött már bennünket, még ott is nagyobb a jólét, mint nálunk” – ömlik ránk az interneten a magyar baloldal által generált riogatás, amiről most Rétvári Bence, a Belügyminisztérium politikai államtitkára bebizonyította: rémhírterjesztés csupán. A magyar kormánytól független uniós statisztikusok szerint hazánk a középmezőnyben található az úgymond szegénységi listán.

Az alábbi ábrát javaslom mindazok figyelmébe, akik folyamatosan „bezzegromániáznak” és folyamatosan csak leszólják Magyarország teljesítményét – írja a Belügyminisztérium politikai államtitkára Facebook-bejegyzésében.

Az Eurpostat statisztikája önmagában hazugságon kapja a magyar baloldalt. (Forrás: Rétvári Bence Facebook-oldala)


Az ábra azt mutatja, hogy az egyes EU országokban mennyien vannak kitéve a szegénység vagy a társadalmi kirekesztés kockázatának, azaz a lakosság mekkora része él szegénységben vagy ennek a határán. Ezt az EU minden országban ugyanúgy vizsgálja. Az államtitkár leszögezte: ebben a rangsorban Magyarország a 13. helyen szerepel, azaz pont a középmezőnyben vagyunk. Köszönhető ez az egymillió új munkahelynek, a családi adórendszernek és a rezsicsökkentésnek is! Sok nyugat-európai országban a migráció növeli a szegények számát. Tíz éve még a 24. helyen álltunk ebben a rangsorban, akkor csak Görögország, Bulgária és Románia volt mögöttünk. Sokat sikerült tehát javítanunk, ami a szegénység helyzetét illeti.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!