Pesti Srácok

Hiába táncol a csőd szélén a főváros, Gyurcsány embere busás prémiumot kaphat Karácsony Gergelytől

Hiába táncol a csőd szélén a főváros, Gyurcsány embere busás prémiumot kaphat Karácsony Gergelytől

A csőd szélén tántorgó Budapest kasszájából havi szinten milliós összegeket kilapátoló Mártha Imre elsősorban a botrányaival és a luxus életvitelével hívta fel magára a figyelmet, most azonban kiderült: a közművezér is busás prémium kifizetésben részesülhet a baloldali főpolgármester döntése nyomán - számolt be a Mandiner.

Karácsony az elmúlt vasárnap úgy rendelkezett – miközben Budapest csődközeli helyzetben kullog –, jóváhagyja a fővárosi önkormányzati vezérigazgatók 2023. évi prémiumainak kifizetését. Döntését ekképpen kommentálta a városvezető – Álszent képmutatás lenne, ha a kormánypártok rosszindulatú hisztériakampánya miatt a cégvezetők nem kapnák meg, amit megérdemelnek, és ami a jog szerint jár nekik. A budapestiek nevében is köszönet illeti őket a helytállásukért –, majd jött a feketeleves:

mások mellett Walter Katalin, a Budapesti Közlekedési Központ Zrt. (BKK) vezérigazgatója 11 millió 610 ezer forint, Mártha Imre Edgár közművezér pedig 11 millió 748 ezer forint prémiumkifizetésben részesül. Összesen 200 millió forint közpénz sorsáról döntött a főpolgármester.

PestiSracok facebook image

Mártha asszisztálta végig a baloldal megszorító politikáját az MVM vezetőjeként

A Magyar Nemzet egy korábbi összefoglalójában arra emlékeztetett, Mártha saját nyilatkozata alapján úgy hisz a színtiszta piaci működésben, hogy a Gyurcsány–Bajnai-érában, de Karácsony regnálása alatt is állami/önkormányzati cégvezetői állásban részesült. Gyurcsány Ferenc kormányzása idején Mártha a Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) vezérigazgatói székét foglalhatta el. Ennek előzménye volt, hogy Mártha a második Gyurcsány-kormány megalakulásától kezdve asszisztált azokhoz az energiaügyi megszorításokhoz, amelyeket Gyurcsányék a 2006-os választási kampányban még kézzel-lábbal tagadtak.

Mint lapunk 2014-ben beszámolt róla, Gyurcsány egykori kommunikációs vezetőjének, Szigetvári Viktornak cége milliókat keresett a paksi bővítés farvizén 2008–2009-ben. Létrehozták a Szigetvári és Társai Kommunikációs Kft.-t, „amely 2008 augusztusában bruttó 2,7 milliós, majd 2009 márciusában bruttó 2,8 milliós – összesen bruttó 5,5 millió forintos – megbízást kapott a Magyar Villamos Művektől. A szerződéseket Szigetvári Viktor, illetőleg a villamos művek akkori vezérigazgatója, Mártha Imre írta alá”.

Forrás: Facebook

Ha már a paksi bővítés szóba került, érdemes megemlíteni, hogy 2009-ben Mártha még támogatta a projektet, és az orosz kivitelezőkkel sem volt gondja. 2021-re viszont már a fejlesztés leállítását is felvetette. Amikor a sajtó elkezdett cikkezni Mártha botrányairól, luxus életviteléről, egyszer csak megszólalt közösségi oldalán Gyurcsány. A következőképpen írt a közművezérről:

Így vitte csődbe Karácsony a fővárost

Mint lapunk is beszámolt róla, Karácsony Gergely áprilisban sajtótájékoztatót tartott a főváros anyagi helyzetéről és bejelentette, hogy a jobboldali sajtónak megint igaza lett: Budapest csődbe ment a baloldali városvezetésnek köszönhetően. Boldogok nem vagyunk, de meg sem lepődtünk, különös tekintettel arra, hogy már korábban foglalkoztunk azzal, hogy a főváros vezetése pár hónap alatt felélte a Tarlós István által hátrahagyott költségvetési többletet. Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes szerint a kormány 148 milliárdot vett el Budapesttől, ez okozza a nehézségeket. A Tarlós István által hátrahagyott 180 milliárd forintról sorsáról – ami az általa említett összegnél önmagában jóval nagyobb –, valamint a rekord iparűzési adóbevételekről azonban nem tett említést.

A fővárosnak egyébként kiemelkedő bevételi lehetőségei vannak, adóbevételei minden korábbinál magasabbak. Budapest saját, elfogadott 2023. évi költségvetési rendelete alapján az idei évben várhatóan 76,4 milliárd forinttal növekszik az iparűzési adóbevétele a 2022. évihez képest. A főváros vezetése 2019-ben 214,2 milliárd forint megtakarítást örökölt az előző városvezetéstől, az emelkedő adóbevételek ellenére ezt mára felélték, 25,5 milliárd forintra csökkentették. Ezzel portálunk bővebben korábban is foglalkozhatott, erről ITT olvashatnak.

Karácsonyék egyébként jelentős tartalékokkal is vághattak neki Budapest vezetésének, amelynek vége az lett, hogy mindössze 3 év alatt csődbe vitték az önkormányzatot. Tarlós István ugyanis 180 milliárdos tartalékkal adta át a kulcsokat, Tüttő Kata pedig még 2020-ban elismerte, megvannak a források. Az akkori főpolgármester-helyettes azonban még Karácsonynál is nagyobb mágusnak bizonyult, ugyanezen a sajtótájékoztatón nagyjából 2 perc alatt „el is tüntette” az előző városvezetés által a kasszában hagyott 180 milliárd forintot, amikor kifejtette, hogy valójában nincs a város számláján ez a pénz, vagy ha mégis, akkor meg már el van költve, vagy legalábbis el kellene költeni. Nos, igen, egy város életében előfordul, hogy bizonyos forrásokat el kell költeni.

Forrás: Mandiner; Fotó: MárthaImre, az FKF Nonprofit Zrt. felügyelőbizottságának elnöke (b), Karácsony Gergely főpolgármester (b2), Tüttő Kata főpolgármester-helyettes (j) és Szalmásy Miklós István, a Fővárosi Közterület-fenntartó Zártkörűen Működő Nonprofit Részvénytársaság (FKF Nonprofit Zrt.) megbízott vezérigazgatója (j2) az FKF és szakszervezet között létrejött 2020. évi bérmegállapodás aláírásán a cég vezérigazgatóságán 2020. március 9-én. MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.