Pesti Srácok

Tizedik alkalommal rázza fel Fonyódot a RockBalaton (Galéria)

Tizedik alkalommal rázza fel Fonyódot a RockBalaton (Galéria)

2014 óta immár tizedik alkalommal kerül megrendezésre Fonyódon a Magyarország legkeményebb fesztiválja, a RockBalaton. A jubileumi alkalmon minden korosztály számára fantasztikus hangulatot ígér, és mint öt éve rendszeresen a zene mellett a jótékonysági akcióknak is teret adnak a szervezők.

A Balaton egyetlen rockfesztiválja immár tíz éve várja az érdeklődőket, minden korosztályból. Ahogyan ugyanis a rockzene kortalan, úgy az élvezői is. A szervezők pedig minden lehetőséget megadnak arra, hogy generációkon keresztül mindenkinek lehetőséget adjanak az igazi zene élvezésére, éppen ezért a tizennégy éven aluliak számára szülői felügyelettel idén ismét ingyenes lesz a koncertek látogatása.

A felhozatal pedig ismét nem hagy kívánnivalót maga után: augusztus 8. és 11. között, négy napon keresztül Fonyód lesz a rock balatoni nyári fővárosában a magyar rockzenei élet legnagyobbjai és a legjobb feltörekvő zenekarok váltják egymást a színpadon. A fellépők között található Rudán Joe, az Alvin és a Mókusok, a Depresszió, az Ossian, az Aurora, a Pokolgép, Kárpátia, a Moby Dick. De fellép a Király halott, a Nemzeti Hang, a Classica, az Omen, az Ős-Messenger, valamint a Detonic.

Amint portálunk megkeresésére Farkas Gábor a fesztivál egyik szervezője elmondta, immár hagyománnyá vált, hogy a rendezvény a kiváló koncertek mellett a jótékonysági akcióknak is helyt ad. Minden színpad mellett lehetőség lesz ugyanis az adakozásra a Máltai Szeretetszolgálat számára. Sőt, idén egy különleges akcióval is várják az érdeklődőket:

PestiSracok facebook image

– nyilatkozta portálunknak Farkas Gábor (a licit ITT érhető el). A szervező hozzátette, hogy külön öröm számára, hogy lehetőséget tudnak biztosítani a legkisebbek számára is a koncertek élvezetére, hiszen így ők is megismerkedhetnek a RockBalaton fellépőivel:

– fogalmazott Farkas.

A fesztivált tehát nem érdemes kihagyni, ha valakinek, portálunknak elhihetik, hiszen amióta dübörög a Balaton, és amióta a portálunk létezik a PestiSrácok évről évre végig követi Fonyód rockfesztiválját, kedvcsinálónak álljon itt néhány képünk a korábbi RockBalatonokról:

RockBalaton Depresszió koncert 1-HPGy
Perutek János kollégánk a Nemzeti Hang frontembereivel beszélget 1-HPGy
RockBalaton Fonyód 1-HPGy
RockBalaton Auróra koncert pogózás 1-HPGy
RockBalaton Fonyód 3-HPGy
RockBalaton Depresszió zenekar 1-HPGy
RockBalaton Paddy and the Rats koncert 3-HPGy
RockBalaton Depresszió koncert 4-HPGy
RockBalaton Depresszió koncert 5-HPGy
RockBalaton Depresszió koncert 6-HPGy
RockBalaton Depresszió koncert 7-HPGy
RockBalaton Depresszió koncert 8-HPGy
RockBalaton Depresszió koncert 9-HPGy
RockBalaton Depresszió koncert 10-HPGy
RockBalaton Fonyód 11-HPGy
RockBalaton Depresszió koncert 12-HPGy
RockBalaton Depresszió koncert 13-HPGy
RockBalaton PestiTV sátor 1-HPGy
RockBalaton PEstiTV sátor 2-HPGy
RockBalaton 4-HPGy

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.