Pesti Srácok

1956 és az orosz-ukrán háború realista összevetése miatt támadják Orbán Balázst - Itt a válasz!

Megosztó nyilatkozatot tett Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a Mandineren Kohán Mátyással együtt vezetett, Stratégiai Részleg című műsorának szerdai adásában, amikor az orosz-ukrán háború ügyében képviselt óvatos magyar álláspontot az 1956-os szabadságharc vérveszteségeivel és a megtorlással állította párhuzamba. Itt, a pesti srácok nevét - Wittner Mária és Corvin közi harcostársai, illetve az 1956-os Pesti Srác Alapítvány, továbbá az 1956-os Magyarok Világszövetsége jóváhagyásával viselő - PestiSrácoknál valóban úgy látjuk, nem túl szerencsés relativizálni az önfeláldozó, bátor szabadságharcosok hőstettét és a forradalom eredményeit, ám az interjú lejegyzését olvasva nyilvánvaló, hogy csak az érti félre Orbán Balázs álláspontját és szándékát, aki direkt akarja. Frissítve: Orbán Balázs videóban jelezte, hogy sokak szerint félreérthetően fogalmazott. Pedig az álláspontja világos: 1956 hősei nemzeti hősök. Az ő emlékük szent és sérthetetlen.

így fogalmazott Orbán Balázs az interjú kifogásolt részében, arra reagálva, hogy David Pressman rendre 1956 elárulásával vádolja a magyar kormányt.

Orbán Balázs válaszolt: 1956 hősei nemzeti hősök, az emlékük szent és sérthetetlen

PestiSracok facebook image

írta Facebook-bejegyzésében Orbán Balázs, aki később egy videót is megosztott. Ebben azt mondja:

Forrás: PS, Mandiner, Orbán Balázs Facebook-oldala
Ajánljuk még

Húsz éve verték agyon Simon Tibort, a Fradi legendáját – Gyilkosai túl olcsón megúszták

Sport 2022 április 23.
Húsz éve, 2002. április 23-án hunyt el Simon Tibor 16-szoros válogatott labdarúgó, a Ferencváros legendás hátvédje. Az „elhunyt” szó persze sántít, hiszen a Fradi játékosát agyonverték. Magyar György, az egyik tettes védője korábban Szabó Gergő kollegánknak így foglalta össze az eseményeket: ezek a lények puszta szórakozásból vertek halálra egy menekülő, bocsánatot kérő és életéért könyörgő embert, majd ott hagyták saját vérében a flaszteren.