Pesti Srácok

Emberkereskedelem miatt nyomoznak a Lakatos Márk-ügyben

Emberkereskedelem miatt nyomoznak a Lakatos Márk-ügyben

Az ügyészség is megerősítette, hogy emberkereskedelem bűntettének gyanújával zajlik a nyomozás Lakatos Márk botránya ügyében. Lakatosról egy korábban állami gondozott fiú állította azt, hogy évekkel ezelőtt „kiközvetítették“ a stylisthoz, aki a lakásán fajtalankodott vele.

A hatóságok is megerősítették a korábbi értesüléseket, miszerint a Lakatos Márk-féle botrányban emberkereskedelem gyanúja miatt rendelték el a nyomozást. Az ügyészség a Magyar Nemzetnek adott válaszában ugyanis megerősítette, hogy az eljárás „emberkereskedelem bűntettének gyanúja miatt – felderítési szakban – van folyamatban a Budapesti Rendőr-főkapitányságon”. Gyanúsítottakat még nem hallgattak ki a nyomozók.

Amint a Magyar Nemzet összegezte, emberkereskedelmet az követi el, aki mást elad, megvásárol, elcserél, ellenszolgáltatásként átad vagy átvesz, illetve kizsákmányolás céljából szállít, elszállásol, elrejt vagy másnak megszerez. Mindez alapesetben csak néhány év szabadságvesztéssel büntetendő. Azt azonban fontos megjegyezni, hogy a Lakatos-ügyben ennek a minősített esete állhat fenn, hiszen az állítólagos áldozat még nem volt tizennyolc éves, így az elkövetők akár tíz évet is kaphatnak.

A Lakatos-üggyel kapcsolatban bővebben ITT tájékozódhatnak.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: PS

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.