Pesti Srácok

A Momentum megüzente: magyarként is lehetünk büszke szlovákok

null

A Momentum Magyarországa egy olyan hely... - ezzel kezdődik az a momentumos videó, amelyet a párt elnöke, Tompos Márton tett közzé a közösségi oldalán. Liberális eszmefuttatásuk, amely megint csak nem veszi figyelembe a magyar hagyományokat és a történelemnek azon momentumait, amelyek kihatottak és jelenleg is kihatnak a magyar nemzetre, végül egy utópisztikus, tudatlanságot tükröző katyvasszá teljesedik ki, amelyben liberálisként kísérletet tesznek arra, hogy extrém liberalizmusukba – szerencsétlenül - beleerőltessék a konzervatív jegyeket is.

A Tompos Márton által megosztott videóban a Momentum rögtön lefekteti, hogy az ő országuk egy olyan hely:

Nos, a Momentumnak lehet, hogy mindegy, de arra felhívnánk a figyelmet, hogy Magyarországon hagyományosan – Jézus születésének ünnepén — a Jézuska hozza az ajándékokat, és nem a Mikulás, aki december 6-án jutalmazza meg a gyermekeket csokoládéval vagy a szerencsésebbeket más ajándékokkal. Bár tudjuk, hogy a Momentum portfóliójához nem tartozik hozzá a számukra avítt hagyományok tisztelete, hiszen az ő extrém liberális nézetük szerint már a húsvéti locsolkodás is kimeríti a nőkkel szembeni erőszak fogalmát. Noha a kommunisták korábban az antiklerikális harc jegyében már megpróbálták kiüresíteni karácsony szellemét, fenyőünnepre zsugorítva a kereszténység egyik legszentebb ünnepét, az igyekezetük ellenére nem sikerült elérni a céljukat. Úgy tűnik a liberális párt is kedvet kapott a hagyományok kútba dobásához, ha még egyelőre nem is mennek olyan mélységig, mint szellemi elődeik, azért kezdetnek nem rossz.

PestiSracok facebook image

De ugorjunk „Álomország” építőinek következő állomására:

Ilyen az, amikor a liberális szellemet kiengedik a palackból és megpróbálnak nemzetegyesítő szerepben tetszelegni. De lássuk be, más felnőni magyarként a magyar fővárosban vagy Pannonhalmán, mint Székelyudvarhelyen vagy akármelyik más határon túli városban, településen. Ahol a jogainkat az anyaország határain belül természetesnek vesszük, míg a határon túl élő nemzettársainknak ugyanezen jogok nem magától értetődőek, és kemény küzdelmet kellett vagy kell folytatniuk azért, hogy magyar identitásukat a maga egészében megéljék. Ezek azok az emberek, akiknek Trianon után egy idegen országban kellett megállni a helyüket a kisantant mesterkedései és hazugságai, és persze a „bölcs” Nyugat jóvoltából. A Momentum többek között Trianonnal kapcsolatban is megfogalmazza, hogy milyen az ő országuk:

A párt értelmezésében ez annyit tesz, hogy december 1-jén majd gratuláljunk a Románia létrejöttéhez, amely az igazságtalan trianoni béke eredménye volt. A Momentum határon túli magyarok iránti szeretetét és megértését jól mutatta, amikor Nyirati Klára Baja város momentumos polgármestere román (!) nyelven gratulált Soós Zoltánnak, Marosvásárhely új magyar polgármesterének. A román önkormányzati választásokon pedig a Momentum akkori elnöke, Fekete-Győr András arra buzdította a romániai magyarságot, hogy a magyar jelöltek helyett inkább a Momentum román testvérpártját, a USR PLUS szövetséget támogassák. Ezen túl, a Momentum a román elnökválasztáson is inkább a román Dan Barna mellett kampányolt az RMDSZ jelöltje, Kelemen Hunor helyett, amelynek fő indoka az volt, hogy Kelemen eladta a lelkét az Orbán-kormánynak, valamint hogy a USR PLUS-nak van kisebbségvédelmi programja. Ez azonban hazugság volt, amelyet később a Momentum pártelnöke is elismert, vagyis a Momentum úgy adta meg a támogatást a románoknak, hogy a kisebbségvédelemről, tehát a határon túli magyarok sorsáról nem is egyeztettek. Az SZDSZ „gyermeke” a videóban úgy folytatja, hogy

Egy ismerős mondat, amely még 2019-ben vált híressé vagy inkább hírhedté, és képezte nevetség tárgyát. Akkor, 2019-ben a szlovákiai kampány során Donáth Anna momentumos politikus úgy fogalmazott: „Mert lehetünk úgy felvidéki magyarok, hogy közben büszke szlovákok vagyunk.” Ezzel az állítással azonban, érhető módon a felvidéki magyarok többsége nem értett egyet. Donáth Anna megnyilvánulása ugyanakkor megmutatta, hogy a politikus mennyire nincs tisztában a felvidéki magyarok életével és azzal, hogy ők nem „büszke szlovákok”, hanem büszke magyarok akarnak lenni. De úgy tűnik, hogy ami egyszer berögzült, az már nehezen engedhető el a Momentum számára, hiszen továbbra is azt hangsúlyozzák, hogy

A Momentum a hangzatos mondtatok kreálása helyett inkább visszatérhetne a valóságba, és segíthetné azokat a honfitársainkat, akiket magyar identitásuk miatt még mindig hátrányos megkülönböztetések és atrocitások érik. Ahhoz viszont, hogy megtanuljanak igazán harcolni saját honfitársaikért, legalább annyira, mint amennyire az LMBTQ-közösség tagjaiért, nemzeti érzelem is kellene. Utóbbit azonban nem lehet tudatosan elsajátítani, azt az embernek legbelül kell éreznie, amire a Momentum politikusai – minden erőlködés ellenére – képtelenek. Tompos Márton fordulatát használva: Mert EZ a Momentum!

Forrás: Tompos Márton Facebook oldala.

Vezető kép: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.