Pesti Srácok

Így lógott a szeren a nemzetközi versenyre készülő HUNOR mentőszervezet kötéltechnikai csapata

Így lógott a szeren a nemzetközi versenyre készülő HUNOR mentőszervezet kötéltechnikai csapata

Ismét komoly megméretésre készül a HUNOR Mentőszervezet nyolcfős kötéltechnikai versenycsapata, idén június 4. és 7. között Genfben rendezik meg a nemzetközi kötéltechnikai viadalt. A mentőcsapat a napokban a legváltozatosabb helyeken gyakorlatozott. Megfordultak az Esztergomi Bazilikánál, az esztergomi vár falán, a budapesti MOL-toronyban, de edzettek a Lánchídon is,

Az eredményes szereplés érdekében a HUNOR nyolcfős mentőcsapata a napokban a legváltozatosabb helyeken gyakorlatozott. Megfordultak az Esztergomi Bazilikánál, az esztergomi vár falán, a budapesti MOL-toronyban, de edzettek a Lánchídon is, hogy a lehető legjobban felkészülhessenek a svájci versenyen rájuk váró, különböző terepviszonyokhoz igazított technikai kihívásokra. HUNOR Mentőszervezet versenyre késülő nyolcfős kötéltechnikai versenycsapata a kisegítőkkel a Lánchíd pesti hídfőjénél (Forrás: Katasztrófavédelem) A kötéltechnikai egység vezetője Égető Szilárd tűzoltó főhadnagy volt, aki a csapat trénereként is vizsgálta a HUNOR tagok felkészültségét és egyéni teljesítményét. Mentés az esztergomi várfalról (Forrás: Katasztrófavédelem) Mentés a Mol-toronyról (Forrás: Katasztrófavédelem) A Grimpday a világ egyik legrangosabb, több napos kötéltechnikai gyakorlata és versenye, melyre minden évben a világ számos országából érkeznek speciális mászótechnikával dolgozó csapatok. Mentés a Mol-toronyról (Forrás: Katasztrófavédelem) A legelképesztőbb helyekre jutnak fel és dolgoznak ott fáradhatatlanul azért, hogy lehozzák, megmentsék a bajbajutottakat. A technikai bravúrokat bemutató, emellett szakmai fejlődésre, tapasztalatcserére szolgáló verseny résztvevői között 2019 óta ott van a HUNOR kötéltechnikai alegysége is. Legjobb eredményük egy ezüstérem volt. Fotók: Égető Szilárd tű. főhadnagy
PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!