Pesti Srácok

Összetartást szervezett a Magyar Út DPK a Békemenet zárásaként

Összetartást szervezett a Magyar Út DPK a Békemenet zárásaként
Wittner Mária és Huth Gergely épp elindul a 2021. október 23-i Békemenetre, az R56 Szabadságharcos Söröző elől
Fotó: Horváth Péter Gyula

Közös vonulást, majd - a Hazatérés Templomában található Szabó Dezső Katakombaszínházban - találkozót szervez a Magyar Út DPK a Békemenetre. Felhívásukat Huth Gergely alapító tag ismertette.

Csatlakozzatok a Magyar Út DPK-csapatához a Békemeneten! - írja közösségi oldalán Huth Gergely, ismertetve a közösség felhívását, amely így folytatódik: "Mutassuk meg a világnak: senkinek sem hagyjuk, hogy letérítse hazánkat a magyar út politikájáról! A mostani Békemenet a legnagyobb lesz az eddigiek közül, és jó eséllyel számíthatunk rá, hogy nem csak a holdról, de Brüsszelből is jól fog látszani. Demonstráljuk közösen a nemzet egységét, és az összefogás erejét!"

 

A Magyar Út DPK 10:30-ra szervez gyülekezőt a Batthyány térre, ahonnan közösen vonulnak át a Margit-hídhoz, és csatlakoznak a Kossuth tér fele induló tömeghez. A Békemenet után pedig szeretettel várják a Magyar Út DPK tagjait egy levezető, borozgatós-ismerkedős, zenés beszélgetésre a Kossuth térhez közeli Hazatérés Templomában található Szabó Dezső Katakombaszínházba. (1054 Budapest, Szabadság tér 2.) A katakombaszínházban a tervek szerint rövid köszöntőt mondanak a DPK életre hívói, köztük Püski István, Tóth Máté, Stefka István, Lakó Anna, Bodnár Előd, Szabó Gergő, s természetesen a házigazda: Hegedűs Lóránt református lekész. Huth Gergely pedig felolvassa Döbrentei Kornél üzenetét és meghallgatják a költő új versét is. A közös eseményeket felelevenítő fotókiállítás, videóvetítés is kiegészíti majd az eseményt.

A Magyar Út DPK-hoz (elveikkel egyetértve) itt lehet csatlakozni a Facebookon: https://www.facebook.com/groups/magyarut

 

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.