Pesti Srácok

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

Lehet, hogy Balásy Gyula cégei kötöttek túlárazott szerződéseket, lehet, hogy nem. Az oknyomozó újságíróknak joguk van ezután kutakodni, s egyáltalán bárkinek feljelentést tennie, ha úgy gondolja. Ám az mégiscsak elfogadhatatlan, ami a szemünk előtt zajlik: hogy (nyilván jó előre beépített) hatósági, vagy azon kívüli szereplők pár nap leforgása alatt, bírói jóváhagyás nélkül tönkretegyenek és megfélemlítsenek egy olyan nagyvállalkozót, aki munkáját elnyert közbeszerzések alapján, a most leköszönő ellenzék által folyamatosan vizsgálva végzi – fogalmaz bejegyzésében Huth Gergely.

Így ünnepli a győzelmét Magyar Péter lakájmédiája
Így ünnepli a győzelmét Magyar Péter lakájmédiája

Akinek ellehetetlenítése több száz, közvetve több ezer ember megélhetését teszi kockára (a BL-döntő szervezőitől kezdve egy rakás bal- és jobboldali reklámszakemberen és médiamunkáson át a kulturális szféra egy részéig).

Ezt az embert mindezek után arra kényszerítik - ismétlem, bármiféle bírói, ügyészi, rendőri intézkedés nélkül -, hogy a Parlament által még meg sem választott miniszterelnök házi tévéjében mondjon le pityeregve a teljes céges és magánvagyonáról, kielégítve ezzel a Tisza-vezér személyes bosszúvágyát, s egyben megfélemlítve minden politikai ellenfelet.

Ennek előképe volt az ország legfontosabb főispánjának, Sára Botondnak az ügyészi meghurcolása a múlt héten, pár karton bor elfogadásának ürügyén. És ez még nyilván csak a kezdet.

Így már érthető az is, hogy MP miként vette a bátorságot már a választás éjjelén, hogy az államfő, az alkotmánybírók és az összes állami hivatal vezetője, sőt, a két éve megválasztott fideszes polgármesterek elzavarásával fenyegetőzzön. Ami most zajlik, az nem egy demokratikus aktus, hanem egy jó előre eltervezett államcsíny.

A vérgőzős tiszás kommentek egyáltalán nem érdekelnek, ne is fáradozzanak itt evvel fölöslegesen, de az ország jobbik részétől kérdezem: eltűrjük mi ezt? 

A Fidesz-kormány alatt minden ellenzéki szabadon tüntethetett, szervezkedhetett, belephette a kulturális- és szellemi szférát, ott agitálhattak, ahol csak akartak, még a kisgyerekeket is büntetlenül demonstrációkra terelhették az iskolákból. A baloldali sajtó nem zsugorodott, hanem a szerkesztőségek számát és létszámát illetően és a bevételeit nézve is a sokszorosára hízott a gonosz orbáni rémdiktatúra idején....

Persze, nehéz a luxizó és mimózalelkű Balásy Gyulában egy szimpatikus mártírt látni, de ha már most lábbal tiporhatják a törvényt, akkor bárki, ISMÉTLEM BÁRKI LEHET A KÖVETKEZŐ! Ha hagyjuk...

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!