Pesti Srácok

Krausz Ferencért jön a fekete Tesla

Krausz Ferencért jön a fekete Tesla
Fotó: Hatházi Tamás

Az értelmiség ellenünk van elvtárs. Nem kellenek zsidó orvosok és német fizikusok, kizárólag politológusokra van szükségünk, hogy megvalósítsuk a kommunizmust...izé liberális demokráciát. Krausz Ferenc delenda est!

Mondanánk, hogy furcsa dolog látni, hogy az oktatásegészségügy harcos hívei éppen a jövő tudósait próbálják ellehetetleníteni politikai alapon, de igazából ezt vártuk, hiszen tudjuk jól, hogy a baloldalnak nem kellenek gondolkodó emberek, számukra az egyetlen szükséges felsőoktatási terület a muciológia, mert ott mindenki megelégszik a LYÓ-ba vetett hit elemzésével, és nem foglalkozik olyan felesleges dolgokkal, mint például a rákkutatás, az energetika, a technológiai fejlődés, meg úgy általában a tudományos versenyképesség. Ennek esett áldozatául Krausz Ferenc alapítványa.

Krausz Ferenc átveszi a Nobel-díjat
Krausz Ferenc átveszi a Nobel-díjat

A Nobel-díjas kutató nevével fémjelzett Élvonal Alapítvánnyal kötött 261,7 milliárd forintos szerződést ugyanis most felbontja a Tisza-kormány, sőt, a már kifizetett 22 milliárd forint visszautalását is követelik. Mindezt állítólag az MTA-val egyeztetve (amiben ugye van rokona Bütyöknek, mert miért pont ott ne lenne).

Krausz alapítványa a világ tudományos élvonalába helyezte Magyarországot

Az Élvonal Alapítványról a Magyar Országgyűlés 2025-ben hozott döntést, és a 6 éves támogatását a kormány olyan feltételek mellett biztosította, mely magában foglalta a Tisza Párt által oly sokszor hangoztatott célt is, mint a kutatók hazahívását: a szervezet 75 kiváló magyar kutatócsoport magyarországi hazahozatalát vállalta. Az Alapítvány szintén vállalta a magyar természettudományok iránt érdeklődő fiatalok tehetséggondozását, számos innovatív vállalkozás megalapítását, és egy új, a megelőző orvostudomány nemzetközi tudományos kutatóközpontjának létrehozását. Ez a világ egyetlen tudományos kutatóközpontja, amelynek öt tagú kuratóriumában négy Nobel-díjas van.

És ezt készül most tönkretenni Magyar Péter.

A döntés egyértelműen politikai, mint Gulyás Gergely közösségi oldalán reagált a kormány lépésére:

A tények ismerete nélküli döntés mindig veszélyes. Ez történik most is, amikor Magyar Péter úgy jelenti be Krausz Ferenc Nobel-díjas professzor által vezetett Élvonal Alapítvány finanszírozásának visszavonását, hogy az szakmai érvekkel nem alátámasztható. Kénytelenek vagyunk ezért a háttérben meghúzódó motivációt politikai bosszúként értelmezni.

Persze, a legkevésbé sem kéne meglepődnünk azon, hogy egy ilyen agytröszt zavarja Bütyökéket. Ők ugyanis azt szeretnék, hogy az emberek maradjanak hülyék, Magyarország pedig úgy gazdaságilag, mint tudományosan maradjon le a többi országtól, nehogy véletlenül veszélyt jelentsünk valamelyik gazdaállamra. Mégis, hogyan képzeljük, hogy egy gyarmaton több a tudós, mint Brüsszelben? Nekünk kicsinek kéne maradni, mert azt úgy illik.

De a CEU gender-képzése jöjjön vissza, az kell, mert annak nincs semmi értelme...

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.