A mérgező genderideológiát emelné a jog szintjére az Európai Bizottság, amely továbbra sem tett le arról, hogy az uniós tagállamokra kényszerítse az isztambuli egyezményt, amely csak a hivatalos meghatározása szerint szól a nőket ért erőszak elleni fellépésről – olvasható az Alapjogokért Központ pénteki Facebook-bejegyzésében.
Mint írták, a cseh biztos, Vera Jourová az uniós genderstratégia részeként egy olyan irányelvet akar elfogadtatni, amely a társadalmi nemek létezését nyomná le a tagállamok torkán egy jogi trükkel, a nemzeti parlamenteket kikerülve. Az Alapjogokért Központ elemzése szerint az Európa Tanács által életre hívott isztambuli egyezményt az Európai Unió több tagországa, köztük Magyarország sem ratifikálta. Ezért annak ellenére, hogy az EU a konszenzus hiányában is csatlakozott az egyezményhez, a kötelező hatály elismerését megtagadó tagállamoknál nem keletkezett kötelezettség. A nyílt társadalom szövetségesei azonban ezt nem képesek elfogadni: az uniós jogalkotás eszközéhez nyúlva irányelv formájában akarják rákényszeríteni a tagállamokra a genderegyezmény szövegét – fejtették ki.
A jogszabály elfogadása esetén – folytatta az Alapjogokért Központ – Magyarországnak is kötelező lenne átültetnie azt a magyar jogba, így elfogadva azt is, hogy az emberek nem születésükkor lesznek férfivá és nővé, hanem a társadalom által rájuk „kényszerített” normák alapján.
A nyílt társadalom szervezőinek célja tehát nem a nők elleni erőszak csökkentése, hanem a „társadalmi nemek” kategóriájának európai szintű bevezetése
– húzták alá. Hozzátették: mindez szöges ellentétben áll hazánk alaptörvényének szellemiségével és szövegével, amelyből egyértelműen következik a férfi és a nő normális, a teremtés rendje szerinti definíciója.
A genderideológia magyar élharcosai – élükön Dobrev Klárával – a magyar alaptörvényt Brüsszel segítségével kívánják meghekkelni, azt állítván, hogy az isztambuli egyezmény elutasítása antidemokratikus.
Az igazság azonban ennek ellenkezője: a magyar választók felhatalmazásán nyugvó jogszabályok és politikai akarat semmibevétele az, ami ellentétes a jogállamiság sokszor hangoztatott magasztos jelszavával
– hangsúlyozták.
Forrás: Alapjogokért Központ/Magyar Nemzet; Fotó:Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS